*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Σάντος Λαγκούνα-Κλαμπ Τιχουάνα 2-1.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πούμας με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Λόπεζ στο 5’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μαρτίνεζ στο 15’. Το 2-1 πέτυχε ο Ριβέρα με πέναλτι στο 28’ και το 3-1 ο Μαρτίνεζ στο 49’. Το 3-2 έκανε και πάλι ο Ριβέρα με πέναλτι στο 53’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος ξανά από την άσπρη βούλα στο 76’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της, παρ’ όλα αυτά κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Πούμας, χάρη στα πέναλτι που κέρδισε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά είχε πολλά προβλήματα, τα οποία και «πλήρωσε», αφού δέχθηκε εύκολα γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Καλύτερη εικόνα θέλει να δείξει σήμερα, έχοντας σύμμαχο την έδρα της. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, καθώς ναι μεν σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της, αλλά δυσκολεύεται πάρα πολύ να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της κοστίζει συνεχώς. Παραμένει μία από τις δύο ομάδες που δεν έχουν ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα, μετρώντας μόλις εφτά ισοπαλίες σε έντεκα αγωνιστικές μέχρι στιγμής, έχοντας πετύχει 12 γκολ, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της 18 φορές.

Κλαμπ Τιχουάνα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κρουζ Αζούλ, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μεδίνα στο 36’ και το 2-0 ο Φαγκούντεζ στο 69’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μουνιόθ στο 83’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και εμφατική νίκη για τη Σάντος Λαγκούνα. Παρά την έντονη πίεση που της άσκησαν οι φιλοξενούμενοι, παρέμεινε σταθερή στα μετόπισθεν, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Επιθετικά εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας με τις περισσότερες από αυτές, τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία. Είναι σε καλή κατάσταση, δείχνει να έχει βρει ρυθμό, σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της, την ώρα που έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα τρία πρόσφατα παιχνίδια της. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά προβλήματα που έχει στα μετόπισθεν η αντίπαλός της, ώστε να σκοράρει πιο εύκολα, παρ’ όλα αυτά δεν θα πρέπει να παραμελήσει σε καμία περίπτωση τα αμυντικά της καθήκοντα, αφού μπορεί εύκολα να βρεθεί σε δύσκολη θέση.