*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Αμέρικα-Κλαμπ Τιχουάνα 3-0.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νεκάξα με σκορ 1-3, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Κλαμπ Τιχουάνα. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε σκοράροντας με σχετική άνεση, ενώ σε γενικές γραμμές ήταν σταθερή αμυντικά, όμως δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Μια αντίστοιχη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, μπαίνοντας ιδανικά με ένα αντίστοιχο αποτέλεσμα στο δεύτερο μέρος του πρωταθλήματος. Αποτελεί κίνδυνο για κάθε αντίπαλη άμυνα, ειδικά όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, όμως θα χρειαστεί βελτίωση στα μετόπισθεν, αφού έχασε αρκετούς βαθμούς στην Απερτούρα από τον τομέα αυτόν.

Κλαμπ Τιχουάνα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Τυπικά φιλοξενούμενη στη νίκη επί της Μπαρτσελόνα με σκορ 2-3, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γιαμάλ στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κινόνες στο 12’. Το 2-1 πέτυχε ο Γκουίου στο 28’ και το 2-2 ο Κινόνες στο 50’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μάρτιν στο 82’.

Πολύ καλή εμφάνιση και τεράστιο αποτέλεσμα για την Κλαμπ Αμέρικά. Παρά το γεγονός ότι έμεινε δύο φορές πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στην επανάληψη να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το στην επανάληψη.

Με αέρα πρωταθλητή έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να δώσει συνέχεια στην εξαιρετική πορεία που πραγματοποίησε στην Απερτούρα, προσπαθώντας να πετύχει το 2/2. Ήταν με διαφορά η πιο σταθερή ομάδα του πρωταθλήματος, έβρισκε δίχτυα με άνεση τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, ενώ αμυντικά ήταν σταθερή στις περισσότερες αναμετρήσεις της και κυρίως εντός έδρας.