14η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μοντερέι με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Φούνες Μόρι στο 29’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκαγιάρντο στο 37’. Το 3-0 πέτυχε ο Λόπεζ στο 61’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκονζάλεζ στο 90+3’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Κλαμπ Τιχουάνα. Δέχθηκε έντονη πίεση και υπέκυψε σε αυτή εύκολα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη δέχθηκε ακόμη ένα γκολ, ενώ το μόνο που κατάφερε ήταν να βρει το γκολ της «τιμής» στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες, διατηρώντας τη θέση της εντός δεκάδας. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, παραμένει όμως μαχητική και συνηθίζει να σκοράρει στις περισσότερες αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά είναι τραγική αμυντικά και αυτό την έχει κρατήσει πίσω βαθμολογικά.

Κλαμπ Τιχουάνα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κλαμπ Λεόν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Καϊσέδο στο 25’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αλβαράδο στο 66’.

Καλή εμφάνιση, αλλά ισόπαλο αποτέλεσμα για την Άτλας. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, όμως στο δεύτερο δέχθηκε πίεση από τους γηπεδούχους με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, προκειμένου τόσο να επιστρέψει στις νίκες, όσο και να κυνηγήσει μια θέση στα φετινά πλέι-οφ. Πάρα πολλά τα προβλήματά της αμυντικά, δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία, την ώρα που μεσοεπιθετικά βρίσκει μονίμως τρόπο να σκοράρει, αν και αυτό δεν της έχει φέρει ιδιαίτερους βαθμούς αυτή την περίοδο.