Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΤΙΜΙΣΟΑΡΑ

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο αγωνιστικές υπέστη και πάλι η Τιμισοάρα, η οποία μετρούσε μια νίκη και μια ισοπαλία σε αυτά. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ιόνουτ Πόπα φιλοξενήθηκε από την Βολουντάρι, στην έδρα της οποίας γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 4-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 72ο λεπτό ο Πέδρο Ενρίκε, μειώνοντας προσωρινά σε 2-1 για την ομάδα του. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ούσα και στο -10, μετά και την ποινή που της επιβλήθηκε. Με 20 τέρματα παθητικό έχει την χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος. Παράλληλα έχει γνωρίσει την ήττα και στα τρία παιχνίδια που έχει δώσει μακριά από την έδρα της. Με απουσίες θα πραταχθεί στο σημερινό παιχνίδι η ομάδα του Πόπα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 4-1 από την Βολουντάρι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΣΤΕΑΟΥΑ

Αήττητη παραμένει μετά από εφτά παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα η Στεάουα, η οποία μετράει πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες στο σερί της αυτό. Την προηγούμενη εβδομάδα, η ομάδα του Λαουρέντιου Ρέγκενκαμπφ φιλοξένησε την Άστρα, κόντρα στην οποία και πήρε τη νίκη με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 45ο λεπτό ο Ρικ Μπολντρίν. Παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, όπου μετά από εφτά παιχνίδια μετράει 17 βαθμούς, έχοντας παράλληλα την καλύτερη άμυνα, με μόλις τρια γκολ παθητικό. Έχει επικρατήσει και στα τρία τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της, έχοντας κρατήσει το μηδέν στα δυο τελευταία., με τον Ρέγκενκαμπφ να αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα για το σημερινό παιχνίδι με την Άστρα. Προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Οσμάνλισπορ για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Οσμάνλισπορ για το Γιουρόπα Λιγκ.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εφτά τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.