*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πατσούκα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκιγκνάς στο 8’ με πέναλτι, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκονζάλεζ στο 20’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Τίγκρες. Μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ από την άσπρη βούλα, όμως λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Είναι σε καλή κατάσταση, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, όμως προβληματίζει σε αρκετές περιπτώσεις αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου εύκολα γκολ. Μόλις στο -5 από την κορυφή του πρωταθλήματος, δύσκολα δεν θα βρεθεί στα πλέι-οφ, καθώς η διαφορά της είναι στο +7 από την 11η Άτλας με μόλις τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν.

Τίγκρες Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πούμας με σκορ 1-4, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Βαλέρα με πέναλτι στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σεπουλβέδα στο 45+2’. Το 1-2 πέτυχε ο Βαλέρα στο 60’ και το 1-3 ο Ρίβας στο 72’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σίλβα στο 81’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά τη βαριά ήττα η Κρουζ Αζούλ. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίωρο, κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στην επανάληψη υπέκυψε εύκολα στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη 3 γκολ, βγάζοντας προβλήματα στα μετόπισθεν.

Μια καλύτερη και πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να περάσει από την έδρα της ανώτερης Τίγκρες. Χαμηλά βαθμολογικά, είναι αναγκασμένη να παίξει ανοιχτά στις τελευταίες αγωνιστικές, ώστε να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για να βρεθεί στα φετινά πλέι-οφ.