*1η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΙΓΚΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 1-3 από τη Σάντος Λαγκούνα, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Βιγκόν στο 46′, δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα στη συνέχεια (47′, πεν. 56′).

Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να θεωρηθεί πετυχημένη η περασμένη σεζόν για την Τίγκρες, καθώς δεν κατάφερε να κατακτήσει κάποιο τίτλο. Παρότι τερμάτισε στην πρώτη τετράδα της κανονικής διάρκειας σε Απερτούρα (4η) και Κλαουσούρα (2η), στα πλέι οφ έμεινε εκτός στα ημιτελικά και τις δυο φορές, από Λεόν και Άτλας αντίστοιχα.

Παρόλα αυτά, ξεκινάει και πάλι ως ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου, έχοντας για ακόμη μια χρονιά τον Μιγκέλ Ερέρα στην άκρη του πάγκου, ο οποίος είναι από τους πιο επιτυχημένους στη χώρα. Δεν προχώρησε κάποια προσθήκη στο ρόστερ της, αντιθέτως αποχώρησαν οι Άλντο Κρουζ, Χάιρ Ντίας, Χεσούς Ντουένιας και Κάρλος Γκονσάλες, αλλά και ο Χουάν Χοσέ Πουράτα που δόθηκε δανεικός στην Ατλάντα.

Τίγκρες Στατιστικά

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία 2-2 με την Άτλας, για το Καμπεόν ντε Καμπεόνες. Βρέθηκε πίσω στο 41ο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τα τέρματα των Χιμένες (45’+3) και Ρομέρο (63′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Εν τέλει επικράτησε στα πέναλτι με 3-4.

Δεν ικανοποίησε με την παρουσία της στο περασμένο πρωτάθλημα, από την κανονική διάρκεια ακόμη. Παρότι πήρε το εισιτήριο για τα πλέι οφ, στο Απερτούρα έμεινε εκτός από τον πρώτο γύρο, ενώ στο Κλαουσούρα είδε την πορεία της να ολοκληρώνεται στα προημιτελικά. Στα ίδια αναμένεται να κινηθεί για ακόμη μια φορά φέτος.

Μετά και την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων της, η διοίκηση προχώρησε σε απόλυση του Περουβιανού τεχνικού Χουάν Ρεϊνόσο και έδωσαν τα ηνία της ομάδας στον Ουρουγουανό Ντιέγκο Αγκίρε, που από τον περασμένο Δεκέμβρη ήταν άνεργος, μετά και την αποχώρηση του από την Ιντερνασιονάλ. Δεν προχώρησε σε κάποια απόκτηση παίκτη. Αντιθέτως, άφησε ελεύθερους τους Αλντρέτε (αριστερό μπακ), Πάμπλο Αγκιλάρ (κεντρικός αμυντικός) και Γκιγιέρμο Άλισον (τερματοφύλακας).