7η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σάντος Λαγκούνα με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ροντρίγκεζ στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ερέρα στο 16’. Το 1-2 πέτυχε ο Μπρουνέτα στο 46’ και το 2-2 ο Βιγκόν στο 75’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βιγκόν με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 90’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Τίγκρες. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε στη συνέχεια να ισοφαρίσει. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου πιάστηκε στον «ύπνο», δεχόμενη και πάλι γκολ, αλλά στη συνέχεια πίεσε έντονα και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.

Δεύτερο σερί εντός έδρας παιχνίδι και θέλει να διπλασιάσει τις νίκες της, δημιουργώντας νικηφόρο σερί. Σε γενικές γραμμές είναι σε καλή κατάσταση, καθώς σκοράρει με συνέπεια. Παρ’ όλα αυτά βγάζει συνεχώς αστάθειες αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ πολύ εύκολα.

Τίγκρες Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΕΡΕΤΑΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Άτλας με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σολάρι στο 45+8’, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Μεντόζα στο 62’. Το 1-1 πέτυχε ο Γκουλάρτε στο 81’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζαπάτα στο 90+1’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της η Κερετάρο και γνώρισε την ήττα. Μέτριο πρώτο μέρος χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στις καθυστερήσεις. Στην επανάληψη έμεινε με παίκτη λιγότερο, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει, όμως στη συνέχεια υπέκυψε, δεχόμενη το γκολ που καθόρισε εν τέλη το νικητή.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Τίγκρες. Είναι μαχητική και δυσκολεύει κάθε αντίπαλο, σκοράροντας μάλιστα με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της. Αμυντικά είναι σκληροτράχηλη, αλλά σπάνια κρατάει το μηδέν στην εστία της, έχοντας έτσι χάσει αρκετούς βαθμούς μέχρι στιγμής.