*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Τσίβας Γουαδαλαχάρα-Τίγκρες 0-4.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Λεόν με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μένα στο 50’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κόρδοβα στο 62’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Γκιγκνάς στο 77’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και ξεκίνημα με το «δεξί» για τη Τίγκρες. Παρά την πίεση που δέχθηκε και το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, κατάφερε στη συνέχεια να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το.

Αντίστοιχο αποτέλεσμα θέλει να αποσπάσει σήμερα, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση, θέλει να υπερασπιστεί τον τίτλο που κατέκτησε πέρσι, αφήνοντας πίσω την ήττα στο τελικό της Απερτούρα. Είναι δημιουργική, αρέσκεται στο επιθετικό ποδόσφαιρο και ψάχνει το γκολ, το οποίο βρίσκει σχεδόν μόνιμα και κυρίως μπροστά στο κοινό της.

Τίγκρες Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σάντος Λαγκούνα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Πρεσιάδο στο 64’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκουτιέρεζ στο 90+9’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Παρά την έντονη πίεση που άσκησε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, έμεινε πίσω στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού. Δεν το έβαλε κάτω και στις καθυστερήσεις πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης.

Σαφώς πιο δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει την κάτοχο του τίτλου της περσινής Κλαουζούρα και δευτεραθλήτρια της φετινής Απερτούρα. Παρ’ όλα αυτά αποτελεί κίνδυνο για κάθε αντίπαλο, αφού είναι μαχητική και συνηθίζει να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας. Το πρόβλημά της είναι στα μετόπισθεν, αφού παραμελεί τα καθήκοντά της, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά και εύκολα γκολ.