* 4η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΤΙΓΚΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Τιχουάνα. Το γκολ του Φουλχένσιο στο 77ο λεπτό έκρινε το παιχνίδι.

Δείχνει να βρίσκει τα πατήματά της η Τίγκρες, την Κυριακή έκανε δεύτερη σερί νίκη κρατώντας το μηδέν πίσω και αισιοδοξεί για τη συνέχεια της σεζόν.

Δίκαιη η επικράτησή της επί της Τιχουάνα ήταν καλύτερη σε όλο το παιχνίδι, ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και δικαιώθηκε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα. Πέρασε ως αλλαγή μετά το 1-0 και ο Σοτέλδο, που είναι κοντά στον ΠΑΟΚ.

Στο προηγούμενο παιχνίδι της κατάφερε να βγάλει το διπλό (0-1) στην έδρα της Μασατλάν, παρότι έπαιξε με 10 παίκτες από το 51ο λεπτό.

Εξέτισε ποινή καρτών κι επιστρέφει ο χαφ Κόρδοβα, διαθέσιμος και ο φορ Ζινιάκ, εκτός δράσης για τις επόμενες εβδομάδες έμεινε ο Γάλλος μεσοεπιθετικός Τοβέν.

ΤΙΓΚΡΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 5/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΑΤΛΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-2) επί της Κρους Ασούλ. Ο Ερέρα (10’) άνοιξε το σκορ για την Άτλας, ο Χιμένες (21’) ισοφάρισε για την Κρους Ασούλ και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έμεινε με 10 παίκτες (Ροτόντι).

Επιτέλους νίκη για την πρωταθλήτρια Άτλας, η οποία επέστρεψε σε άσχημη κατάσταση μετά τη διακοπή. Τα αμυντικά της θέματα δεν λύθηκαν το Σάββατο, αλλά ήταν πιο αποτελεσματική επιθετικά, ενώ ευνοήθηκε και από την αποβολή των αντιπάλων στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Πήρε τα ηνία με παίκτη παραπάνω στην επανάληψη, βρήκε δύο γκολ πιέζοντας την αντίπαλη περιοχή και πανηγύρισε το πρώτο “τρίποντο” στην Απερτούρα, μετά την ήττα στην Τολούκα (3-2), τη “λευκή” ισοπαλία στην έδρα της Κλαμπ Αμέρικα και το χαμένο Σούπερ Καπ από την Κρους Ασούλ.

Παραμένει εκτός ο φορ Μανότας και ο αμυντικός Μπαρμπόσα, επιστρέφει ο κίπερ Βάργκας, ενώ αμφίβολος είναι ο φορ Φουρτς.