29η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην πόλη Χαϊκού.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΤΙΑΝΤΖΙΝ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 1-0 επί της Γκουανγκτσού Σίτι, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, ήταν ανώτερη ποιοτικά των αντιπάλων της καθόλη τη διάρκεια των ενενήντα λεπτών. Μπήκε καλύτερα στο β’ μέρος, πίεσε και έφτασε στο νικητήριο γκολ, με το τελικό 1-0 να διαμορφώνεται στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης και την ίδια να μην απειλείται ιδιαίτερα στη συνέχεια του παιχνιδιού.

Αυτή ήταν η έκτη της συνεχόμενη νίκη, σε πρωτάθλημα και κύπελλο, με τις τέσσερις από αυτές να έχουν συνδυαστεί με n/g! Βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, στο -8 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Ζεζιάνγκ. Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 15 από τις 28 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Εκτός οι Έντερ και Μπα Ντουν. Αμφίβολος ο Μερίδα.

ΤΙΑΝΤΖΙΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Τσενγκντού Ρονγκτσένγκ, την περασμένη αγωνιστική. Νωθρό το ξεκίνημα της στο παιχνίδι, έμεινε δίκαια πίσω στο σκορ με 2-0 στο 29ο λεπτό. Προσπάθησε να βγάλει αντίδραση, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλο της, με την ίδια να γλιτώνει σε καναδυό περιπτώσεις και το 2-0 να παραμένει μέχρι τέλους.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και δεκαπέντε παιχνίδια πρωταθλήματος (0-6-9)! Βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την απευθείας σωτηρία, με παιχνίδι λιγότερο από τη 15η Γουχάν. Δεν έχει κρατήσει απαραβίαστη την εστία της στα τελευταία 10 παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

Σταθερά εκτός οι Ξουεπένγκ Λι και Ξιουγουέι Ζανγκ.