*7η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν μπορεί να διατηρήσει υψηλό επίπεδο απόδοσης εκτός έδρας ο Θεσπρωτός, υπέστη ακόμη μια ήττα την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς με τον Αλμωπό. Το γκολ του Ρόβα στο τρίτο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα της Αριδαίας, που ήλεγξε την κατάσταση και δεν επέτρεψε στον Θεσπρωτό να απειλήσει. Επιστροφή στις ήττες για το γκρουπ του Χουάν Ραμόν Ρότσα, ερχόταν απ’ το εντός έδρας 7-0 επί της Καβάλας, έχει ρεκόρ 2-0-3 στις πρώτες πέντε αγωνιστικές, ηττήθηκε εκτός έδρας από Αναγέννηση Καρδίτσας (1-0) και Ξάνθη (1-0). Η άλλη νίκη ήρθε επίσης εντός έδρας, 1-0 τον Πιερικό.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στον Αλμωπό. Το γκολ ο Ρόβας στο 3’.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*0-1 Goal τα 4/5 παιχνίδια στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*NG τα 5/5 ματς στο πρωτάθλημα.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Άξιζε κάτι περισσότερο η Νίκη Βόλου κόντρα στην Ξάνθη, υπέστη τζάμπα ήττα την περασμένη εβδομάδα. Καλύτερη η Νίκη Βόλου στο πρώτο ημίχρονο, είχε μεγάλες ευκαιρίες, ο γκολκίπερ Ίτσο κράτησε όρθια την Ξάνθη. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, ήταν φανερό ότι όποιος έβαζε το γκολ θα έπαιρνε τη νίκη, αυτό τελικά συνέβη για την Ξάνθη με τον Παπάζογλου στο 78’. Δεύτερη σερί ήττα μετά το εντός έδρας 0-1 απ’ τον Παναιτωλικό για το Κύπελλο, ένα επίσης άδικο αποτέλεσμα.

Έχασε για πρώτη φορά στο νέο πρωτάθλημα, είχε ρεκόρ 2-3-0 στις πρώτες πέντε αγωνιστικές, με 9 πόντους είναι πέμπτη στη βαθμολογία του Βόρειου Ομίλου της δεύτερης κατηγορίας. Η αποστολή: Μπάγιτς, Περιστερίδης, Αποστολίδης, Γ. Κυρίτσης, Πάνος, Τζοβάρας, Παναγιωτίδης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Τσιμπούκας, Κυριακίδης, Μπόσιο, Μέτσε, Τσουκαλάς, Μπάλλας, Κάσσος, Βασιλείου, Μιράντα, Αλτιντζής, Ροχάνο, Τζιώρας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στην Ξάνθη. Το γκολ ο Παπάζογλου στο 78’.