*Βόρειος όμιλος.

*Στον Α’ γύρο: A.E Λάρισα – Θεσπρωτός 2-0

*Και τα τρία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G και Under 2,5

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε καθαρά με 3-0 στην έδρα της Βέροιας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η «Βασίλισσα του Βορρά» άνοιξε το σκορ στο 33′, στο 65′ κλείδωσε την νίκη και στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Παλεύει κάθε παιχνίδι του και προσπαθεί με τις ελάχιστες αγωνιστικές λύσεις που έχει να φανεί ανταγωνιστικός. Στο παιχνίδι απέναντι στην Βέροια μπήκε αρκετά καλά και έφτασε κοντά στο να ανοίξει το σκορ, αλλά δέχτηκε το πρώτο γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα και ακολούθησε…κατηφόρα.

Το μέλλον του είναι μάλλον προκαθορισμένο αλλά δεν πετάει «λευκή πετσέτα» και παλεύει κάθε παιχνίδι του. Η παρουσία του Ρότσα στον πάγκο της ομάδας είναι σίγουρα καθοριστική, ωστόσο αγωνιστικά έχει μείνει πολύ πίσω. Δεν ανακοίνωσε για ακόμη μια φορά αποστολή, κατά συνέπεια δεν έχει γίνει γνωστό το αν υπάρχουν απουσίες για σήμερα. Γνωστή η απουσία του βασικού Μίγγου, λόγω τραυματισμού.

Θεσπρωτός Στατιστικά

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Α.Ε ΛΑΡΙΣΑ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα παιχνίδι ροντέο και με τον Όγκμποε να βρίσκεται σε μεγάλη μέρα, πέτυχε σημαντική εντός έδρας νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ Β με 3-2 την περασμένη αγωνιστική. Παιχνίδι με ξέφρενο ρυθμό, προηγήθηκε στο 2′, ισοφαρίστηκε στο 16′ με πέναλτι, τρία λεπτά μετά πήρε ξανά το προβάδισμα, αλλά ο «Δικέφαλος του Βορρά» είχε ξανά την απάντηση (27). Βρήκε γκολ νίκης στο 89′ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Όγκμποε.

Το παιχνίδι αυτό διεξήχθη στις 31/3. Την περασμένη αγωνιστική δεν ολοκληρώθηκε ποτέ ο εκτός έδρας αγώνας της απέναντι στην Νίκη Βόλου και διακόπηκε οριστικά στο 49′, με το σκορ στο 1-2 υπέρ της. Τα εκτεταμένα επεισόδια στις εξέδρες του Πανεθσσαλικού Σταδίου μάλλον θα ρίξουν την ευθύνη στην γηπεδούχο, έτσι αναμένεται να πάρει την νίκη στα «χαρτιά».

Με το αποτέλεσμα αυτό, μείωσε την διαφορά από τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό στους εννιά βαθμούς. Παραμένουν τραυματίες οι Θεοδωρόπουλος, Γαρουφαλιάς και Μαξιμένκο, άρρωστος ο Κόλα.