*Στον πρώτο γύρο: Μόντενα – Τερνάνα 2-1

*GG & over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΤΕΡΝΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-1) από τη Σαμπντόρια. Ο Ντε Λούκα με πέναλτι έκανε το 1-0 στο 36′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Περέιρο (65′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Στογιάνοβιτς (83′) και Ντε Λούκα (85′, 90+4′).

Με άδεια χέρια επέστρεψε από τη Γένοβα η Τερνάνα, μη καταφέρνοντας να περιορίσει την ποιότητα της ανεβασμένης Σαμπντόρια. Εκμεταλλεύτηκε την αμυντική αδράνεια των γηπεδούχων στο 65′ ισοφαρίζοντας σε 1-1, προτού δεχτούν άλλα τρία γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Το συγκρότημα του Μπρέντα επέστρεψε άμεσα στα αρνητικά αποτελέσματα υποχωρώντας στη 17η θέση και το -2 από τη ζώνη ασφαλείας. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές επικράτησε μόνο της Κοζέντσα (1-0 εντός) στις 16 Μαρτίου, στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Εξέτισε ο Λουκέσι.

ΤΕΡΝΑΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*GG & over 3,5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΟΝΤΕΝΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Μόντενα. Ο Παλούμπο έκανε το 1-0 στο 51′ με πέναλτι. Απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Πουτσίνο στο 62′.

Εκατοστά μακριά από την επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από οχτώ αγωνιστικές (έξι ισοπαλίες, δύο ήττες) έφτασε η Μόντενα με αντίπαλο την Μπάρι. Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από σέντρα ο Στρίτζολο έπιασε τη δυνατή κεφαλιά, με την μπάλα να προσκρούει στο δεξί δοκάρι των φιλοξενούμενων και να απομακρύνεται στη συνέχεια.

Σε γενικές γραμμές η αναμέτρηση των δύο ομάδων ήταν ισορροπημένη και δεν δημιουργήθηκαν μεγάλες ευκαιρίες. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 27 Ιανουαρίου για να βρούμε την τελευταία νίκη που πανηγύρισαν τα “καναρίνια” επί της Πάρμα (3-0 εντός). Μακριά από το σπίτι τους προέρχονται από τέσσερις σερί ισοπαλίες (σ.σ. Goal / Goal & over 2,5 οι τρεις από αυτές).