4η Αγωνιστική

AXMAT ΓΚΡΟΖΝΙ

Λίγη για ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι η Αχμάτ Γκρόζνι ηττήθηκε με 3-1 την προηγουμένη αγωνιστική από την Άρσεναλ Τούλα. Παρουσίασε μάλιστα καλό πρόσωπο στο πρώτο μέρος, προηγήθηκε στο 39′ με τον Ιβάνοβ, ενώ από το 41′ αγωνιζόταν με αριθμητικό πλεονέκτημα. Κάτι που όχι μόνο δεν αξιοποίησε ιδανικά, αντίθετα έδωσε χώρους στην αντίπαλο της, που ολοκλήρωσε εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο την ανατροπή. Το συγκρότημα του Λεντιακόβ δεν μπόρεσε να “χτίσει” ένα αήττητο σερί στη νίκη επί της Γενισέι, που είναι και η μοναδική, καθώς στην πρεμιέρα η Αχμάτ ηττήθηκε από τη Ροστόφ. Στις προπονήσεις επέστρεψε ο Ροντόλφο, που διεκδικεί θέση στο αρχικό σχήμα, αντίθετα δεν υπολογίζεται ο τραυματίας Σαντάεβ.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 3-1 από την Άρσεναλ Τούλα γνώρισε η Αχμάτ την προηγουμένη αγωνιστική.

Στατιστικό: n/g τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan).

Το Αχμάτ Γκρόζνι – Ρούμπιν Καζάν παίζει στον Stoiximan

ΡΟΥΜΠΙΝ ΚΑΖΑΝ

Πραγματοποίησε καλή εμφάνιση κόντρα στην ανώτερη Ζενίτ, αυτή όμως δεν ήταν αρκετή για να της χαρίσει ένα θετικό αποτέλεσμα, με τη Ρούμπιν να γνωρίζει εντός έδρας ήττα με 1-0 την προηγουμένη αγωνιστική. Κοίταξε στα μάτια την πρωτοπόρο, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες 0-0 στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο μέρος η Ζενίτ αγωνιζόταν από το 71′ με παίκτη λιγότερο, κατάφερε όμως επτά λεπτά αργότερα να σημειώσει το νικητήριο τέρμα. Αυτή ήταν και η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα του Μπερντίεβ, προηγήθηκε η ισοπαλία με την Ντιναμό Μόσχας (1-1), αλλά και η νίκη επί της Κράσνονταρ (2-1). Τεστ ετοιμότητας θα περάσουν οι Κουντριασόβ και Μπουκάροβ, ενώ τραυματίας παραμένει ο Ποντμπερέσκιν.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 0-1 από τη Ζενίτ γνώρισε η Ρούμπιν Καζάν την προηγουμένη αγωνιστική.

Στατιστικό: under 2.5 τα 12/13 τελευταία παιχνίδια της.