*Στον Α’ γύρο: Σλόβαν Λίμπερετς – Τέπλιτσε 3-3

*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (5-3-5).

ΤΕΠΛΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Σε όμορφο παιχνίδι, έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Καρβίνα εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 14′, ισοφάρισε με πέναλτι στο 53′, ενώ λίγα λεπτά αργότερα σημείωσε την ολική ανατροπή (64′). Στο 79′, η αντίπαλος όμως κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει εν τέλει τον βαθμό.

Παρατάχθηκε στο ματς με την Καρβίνα με σκοπό την νίκη, αλλά εν τέλει συμβιβάστηκε με την ισοπαλία. Αμυντικά δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και παρότι ήταν ανώτερη, δεν κατάφερε να κερδίσει. Παραμένει αήττητη στα τέσσερα τελευταία (2-2-0) και ανεβαίνει συνεχώς βαθμολογικά τις τελευταίες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Συμπλήρωσε κάρτες ο Κναπίκ, τραυματίες οι Ραντόστα, Χάβελκα, Γιουκλ, Γνίνγκ και Γκριγκάρ.

Τέπλιτσε Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 στην παράταση από τη Ζλιν εκτός έδρας και αποκλείστηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Η αντίπαλος άνοιξε το σκορ στο 11′, έπαιζε με δέκα από το 45′ λογω αποβολής, κι όμως κατάφερε από στημένη φάση να βρει το γκολ της ισοφάρισης (83′). Στην παράταση λύγισε (91′) και μοιραία ηττήθηκε.

Πέρα από το γεγονός πως έπαιξε ένα απαιτητικό ματς και αποκλείστηκε στην παράταση, αυτό έγινε και με δέκα παίκτες από το 45′ μέχρι το 95′. Θα βγάλει κούραση σήμερα, καθώς δεν είναι μαθημένη ενώ δεν έχει και ψυχολογία, καθώς υπολόγιζε στο κύπελλο.

Στο πρωτάθλημα και σε παιχνίδι ροντέο, έμεινε στο 3-3 απέναντι στην Γιάμπλονετς εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Απέφυγε τα χειρότερα στο τοπικό ντέρμπι και κατάφερε να δείξει πως έχει μέταλλο την φετινή σεζόν, μολονότι η απόδοση και τα αποτελέσματά της χαρακτηρίζονται από πολλά σκαμπανεβάσματα. Ισοβαθμεί με την Μπόλεσλαβ στην έκτη θέση, ξεκάθαρος στόχος η είσοδος στα πλέι οφ. Τιμωρημένοι οι Ζάμπουρεκ, Μίκουλα και Ντουμπιά. Τραυματίες οι Λετινάι, Πλεχάτι και Φρίντεκ.