*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία στην έδρα της Τέπλιτσε (2-1-2).

ΤΕΠΛΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα χορταστικό παιχνίδι, κέρδισε με 3-4 την Σοκόλ εκτός έδρας για την δεύτερη φάση του κυπέλλου. Έμεινε δις πίσω στο σκορ (8′, 20′) αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει αμφότερες (19′, 31′), ενώ στην επανάληψη πέτυχε την ολική ανατροπή και άλλα δύο γκολ (47′, 76′). Δέχτηκε την μείωση στην τελευταία φάση (90+3′).

Ο Φρτάλα παρουσίασε μια ομάδα με μόλις τέσσερις βασικούς στο παιχνίδι κυπέλλου, η οποία άφησε ανάμεικτα συναισθήματα, αφού ρόλαρε επιθετικά αλλά αμυντικά ήταν τραγική. Κρατάει ωστόσο την πρόκριση στην επόμενη φάση απέναντι σε ομάδα τρίτης κατηγορίας. Στο πρωτάθλημα, ηττήθηκε με 2-1 από την Ζλιν εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική, πραγματοποιώντας την χειρότερή της εμφάνιση ως τώρα. Ανύπαρκτη στο ματς μέχρι το 66′, όταν και δέχτηκε το δεύτερο γκολ, αφυπνίστηκε στην συνέχεια αλλά δεν πέτυχε κάτι περισσότερο από την μείωση του σκορ. Τραυματίες οι Γκνιγκ, Χρόνεκ και Ούρμπανετς.

Τέπλιτσε Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

ΠΑΡΝΤΟΥΜΠΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στην Μπάνικ Σους (Γ’) και επικράτησε με 0-3 εκτός έδρας για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου. Πήρε προβάδισμα στο 33′, σφράγισε την πρόκριση με άλλα δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο (82′, 83′).

Εμφάνιση ανάλογη της διαφοράς δυναμικότητας που είχε με την αντίπαλό της, πήρε εύκολη πρόκριση στο ρελαντί και συνεχίζει. Την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος, ηττήθηκε με 0-1 από την Σλοβάτσκο εντός έδρας. Πιο δίκαιο αποτέλεσμα η ισοπαλία, είχε καλή αντίδραση μετά το γρήγορο γκολ που δέχτηκε, αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα στις ευκαιρίες που δημιούργησε. Μόλις μία νίκη σε έξι παιχνίδια (1-1-4), έχει άμεση ανάγκη τους βαθμούς. Τραυματίες οι Ίχα, Κρομπότ, Σολίλ, Μάρες και Λούπατς.