*1η αγωνιστική

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Τέπλιτσε στα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-4-5).

ΤΕΠΛΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε εύκολα την Βάρσντορφ (Β’) με 4-0 σε φιλική αναμέτρηση. Άνετη επικράτηση, πέτυχε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ενώ δεν απειλήθηκε στο ελάχιστο.

Μπορεί στο μεγαλύτερο μέρος της χρονιάς να ήλεγχε την κατάσταση αναφορικά με τον υποβιβασμό της, αλλά στα πλέι οφ καρδιοχτύπησε και λίγο έλειψε να γίνει η ζημιά. Εν τέλει, δεν έπαιξε καν στα μπαράζ και ήταν από τις ομάδες που σώθηκαν απευθείας. Κάτι ανάλογο θέλει να πετύχει και φέτος η Τέπλιτσε αλλά χωρίς το περσινό άγχος. Ο τεχνικός Φρτάλα τόνισε πως οι παίκτες του δεν θα πρέπει να έχουν μακρινές φιλοδοξίες και πως οφείλουν να κοιτούν το κάθε παιχνίδι ξεχωρστά. Χωρίς αγωνιστικά θέματα, θέλει να ποντάρει στο ευρωπαϊκό παιχνίδι της Πλζεν την προσεχή Πέμπτη.

Τέπλιτσε Στατιστικά

*Και τα τρία φιλικά της έληξαν με Over 2,5

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε σε φιλικό την Κοπεγχάγη με 3-2 σε ματς που διήρκησε 150 αγωνιστικά λεπτά!

Έχει δημιουργηθεί χάσμα τα τελευταία χρόνια ανάμεσα σε εκείνη και τις ομάδες της πρωτεύουσας. Κάθε καλοκαίρι ακολουθεί και μία διαφορετική πολιτική στην προετοιμασία της. Φέτος, άλλαξε προπονητή και στην θέση του Μπίλεκ ήρθε ο Κούμπεκ από την Χράντετς. Άνθρωπος που ξέρει τον σύλλογο, έχει τελέσει άλλες δύο φορές προπονητής του και έχει αναλάβει εξ’ ολοκλήρου την διαμόρφωση του ρόστερ. Ήρθαν κάποιοι παίκτες αλλά χρειάζονται κι άλλοι. Την προσεχή Πέμπτη αντιμετωπίζει την Ντρία (Κόσοβο) για το πρώτο ματς του δεύτερου προκριματικού του Κόνφερενς Λιγκ. Τραυματίες οι αμυντικοί Πέρνιτσα, Τσίχακ και Χάβελ.