*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η OSS στα οκτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (3-4-1).

ΤΕΛΣΤΑΡ

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε απέναντί στην Μπρέντα και ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 8′, ισοφαρίστηκε με πέναλτι στο 20′, η αντίπαλος το γύρισε στο 66′ και κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό σκορ πέντε λεπτά μετά (71′). Στο 79′ έμεινε με δέκα παίκτες και κάπου εκεί ολοκληρώθηκε το παιχνίδι πρόωρα.

Ήξερε πως η αποστολή της στην έδρα της Μπρέντα ήταν δύσκολη, παρόλα αυτά έκανε τίμια προσπάθεια και θα μπορούσε να διεκδικήσει έστω την ισοπαλία αν δεν παρουσίαζε αυτά τα κενά διαστήματα στο δεύτερο μέρος, ή ίσως αν ήταν λίγο πιο προσεκτική. Ο τεχνικός Σνόεϊ βρίσκεται σε δύσκολη θέση αφού η ομάδα του δεν έχει ξεκινήσει καλά και παραμένει πολύ χαμηλά στην βαθμολογία. Σε ορισμένες περιπτώσεις ήταν και άτυχη, αλλά κυρίως ευθύνεται η αμυντική της αδυναμία.

Τιμωρημένος ο χαφ Ογκουστάινς, παραμένουν τραυματίες ο κίπερ Κούμαν, ο φορ Ελ Καχάτι και ο εξτρέμ Γιούσης, αμφίβολοι ο στόπερ Ούντε Κότε και ο μέσος Κάαντορπ.

Τέλσταρ Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟSS

Προηγούμενο ματς: Έβαλε τέλος στον κατήφορο με το 2-0 απέναντι στην Ουτρέχτη Β εντός έδρας την περασμένη εβδομάδα. Ευτύχησε να προηγηθεί αρκετά νωρίς στο ματς (9′), στην συνέχεια δέχτηκε μεγάλη πίεση και πέρασε δύσκολες στιγμές, αλλά κατάφερε να αντέξει και να βρει το γκολ που της έδωσε το τρίποντο στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+1′).

Μπορεί να ξεκόλλησε από την τελευταία θέση και να επέστρεψε στις νίκες μετά από περίπου δύο μήνες, ωστόσο η εικόνα της απέναντι στην Ουτρέχτη Β δεν ήταν καλή. Επέτρεψε να δεχτεί αρκετές φάσεις, ενώ επιθετικά δεν απείλησε πέρα από τα γκολ που σημείωσε στην αρχή και στο τέλος του αγώνα αντίστοιχα.

Παραμένει τραυματίας ο αμυντικός χαφ Ντέκερ, επέστρεψε στην δράση ο επιθετικός Φαν Πέιρ.