3ος προκριματικός γύρος του Europa Conference League.

*Αγώνας ρεβάνς. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αναμετρηθεί στα πλέι οφ με τη Φιορεντίνα.

*Χωρίς χρήση VAR.

*Α’ Ματς: Τσουκαρίτσκι – Τβέντε 1-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΤΒΕΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ολλανδία, -)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Ναϊμέγκεν, στην πρεμιέρα του ολλανδικού πρωταθλήματος. Παθητικός ο ρόλος της στο 1ο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να είναι πολύ ανώτεροι, αλλά και άστοχοι στην τελική προσπάθεια. Διαφορετικό πρόσωπο για την Τβέντε στο β’ μέρος, πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού, έκλεισε τους γηπεδούχους στα καρέ τους και μετά από μία πολύ όμορφη συνεργασία σε περιορισμένο χώρο δράσης “έκλεψε” τη νίκη, διαμορφώνοντας το τελικό 0-1 στο 90+1′!

Άνετη η επικράτηση της στον πρώτο της αγώνα απέναντι στην Τσουκαρίτσκι, για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League. Μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, με τους Σέρβους να μην έχουν απάντηση στις επιθέσεις της και το δείκτη του σκορ να δείχνει 0-3 στο 43′. Χαλάρωσε λίγο στο 2ο ημίχρονο, με τον Κόβατς να μειώνει σε 1-3 στο 59′ για την Τσουκαρίτσκι. Η Τβέντε στη συνέχεια οχυρώθηκε στην περιοχή της, κρατώντας το 1-3 μέχρι τέλους.

Χάνουν και αυτό το ματς οι τραυματίες Μπράμα, Στάρινγκ και Φαν Λέουβεν.

Τβέντε Στατιστικά

*Over3.5+g/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΣΟΥΚΑΡΙΤΣΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Σερβία, 183)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Σπαρτάκ Σουμπότιτσα, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ανώτερη καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, κατάφερε να ανοίξει το σκορ νωρίς στο 2ο ημίχρονο (1-0 στο 51′), με το έργο της να γίνεται πολύ εύκολο στη συνέχεια. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν ελάχιστα, με το τελικό 2-0 να διαμορφώνεται στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης, με γκολ του Τόσιτς.

Κατώτερη των περιστάσεων στον πρώτο αγώνα απέναντι στην Τβέντε για τα προκριματικά του Conference League, έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (0-1 στο 8′)και ουσιαστικά δεν κατάφερε ποτέ να αντιδράσει, με τους Ολλανδούς να κάνουν το 0-3 στο 43′. Το μόνο που έκανε η Τσουκαρίτσκι ήταν να μειώσει στο τελικό 1-3 στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης.

Χωρίς απουσίες ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.