ΚΛΗΡΩΣΗ CONFERENCE LEAGUE ▶️ Κόνφερενς Λιγκ 2023-24
Κλήρωση Κόνφερενς Λιγκ: Δείτε παρακάτω όλες τις κληρώσεις Europa Conference League 2023 – 2024. Εδώ έχεις και το Conference League Πρόγραμμα με λεπτομέρειες για όλους τους αγώνες.
- Κλήρωση Προημιτελικών
- Διασταυρώσεις μέχρι τελικό
- Κλήρωση Φάση των 16
- Κλήρωση Playoffs
- Κλήρωση Ομίλων
🔷 Κλήρωση Κόνφερενς Λιγκ: Προημιτελικά
Το Κόνφερενς Λιγκ είναι στα προημιτελικά. Η κλήρωση για τα ζευγάρια των «8» έγινε την Παρασκευή 15 Μαρτίου.
Δείτε τα ζευγάρια των προημιτελικών του Conference League ⤵️
ΑΓΩΝΕΣ |
Κλαμπ Μπριζ – ΠΑΟΚ |
Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε |
Άστον Βίλα – Λιλ |
Βικτόρια Πλζεν – Φιορεντίνα |
Οι πρώτες αναμετρήσεις θα γίνουν 11 Απριλίου και οι ρεβάνς στις 18 Απριλίου.
➢ Δες εδώ και τις αποδόσεις νικητή Τσάμπιονς Λιγκ 2023-2024!
🔷 Κλήρωση Κόνφερενς Λιγκ – Διασταυρώσεις Ημιτελικά
Από την κλήρωση της Παρασκευής 15 Μαρτίου, προέκυψαν και οι διασταυρώσεις της ημιτελικής φάσης, από τις οποίες φυσικά θα βγει και το πιθανό ζευγάρι του μεγάλου τελικού.
Αναλυτικά οι διασταυρώσεις των ημιτελικών:
ΑΓΩΝΕΣ |
Άστον Βίλα ή Λιλ – Ολυμπιακός ή Φενέρμπαχτσε |
Βικτόρια Πλζεν ή Φιορεντίνα – Κλαμπ Μπριζ ήΠΑΟΚ |
Οι πρώτες αναμετρήσεις θα γίνουν 2 Μαΐου ενώ οι ρεβάνς στις 9 Μαΐου.
🔷 Κλήρωση Κόνφερενς Λιγκ – Φάση των 16
Η κλήρωση των «16» του Conference League πραγματοποίηθηκε την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου, στις 14:00. Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ έμαθαν τους αντιπάλους τους. Δείτε αναλυτικά τα ζευγάρια:
Αγώνας |
Άγιαξ – Άστον Βίλα |
Μόλντε – Κλαμπ Μπριζ |
Στουρμ Γκρατς – Λιλ |
Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ |
Σερβέτ – Βικτόρια Πλζεν |
Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ – Φενέρμπαχτσε |
Ντινάμο Ζάγκρεμπ – ΠΑΟΚ |
Μακάμπι Χάιφα – Φιορεντίνα |
🔷 Conference League Κλήρωση Playoffs
Δείτε τα ζευγάρια στα πλέι-οφ του Κόνφερενς Λιγκ με Ολυμπιακό:
Αγώνας |
Στουρμ Γκρατς – Σλόβαν Μπρατισλάβας |
Σερβέτ – Λουντογκόρετς |
Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ – Άιντραχτ |
Μπέτις – Ντιναμό Ζάγκρεμπ |
Ολυμπιακός – Φερεντσβάρος |
Άγιαξ – Μπόντο/Γκλιμτ |
Μόλντε – Λέγκια |
Μακάμπι Χάιφα – Γάνδη |
Οι ρεβάνς θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2024.
Οι ομάδες που έχουν προκριθεί ήδη στους «16» και θα συμμετέχουν απευθείας στην κλήρωση στις 23 Φεβρουαρίου 2024. Εδώ είναι και ο ΠΑΟΚ.
Φάση των “16” (Νικητές ομίλων) |
Άστον Βίλα |
Κλαμπ Μπριζ |
Φενέρμπαχτσε |
Φιορεντίνα |
Λιλ |
Μακάμπι Τελ Αβίβ |
ΠΑΟΚ |
Βικτόρια Πλζεν |
Οι αγώνες της φάσης των “16” θα γίνουν τις εξής ημερομηνίες:
- Πρώτα παιχνίδια: 7 Μαρτίου 2024
- Ρεβάνς: 14 Μαρτίου 2024
🔷 Conference League Κλήρωση Ομίλων
Δείτε τους οκτώ ομίλους του Conference League:
1ος Όμιλος | 2ος Όμιλος |
Λιλ | Γάνδη |
Σλόβαν Μπρατισλάβας | Μακάμπι Τελ Αβίβ |
Ολίμπια Λιουμπλιάνας | Ζόρια |
Κλάκσβικ | Μπρέινταμπλικ |
3ος Όμιλος | 4ος Όμιλος |
Ντιναμό Ζάγκρεμπ | Κλαμπ Μπριζ |
Βικτόρια Πλζεν | Μπόντο Γκλιμτ |
Αστάνα | Μπεσίκτας |
Μπαλκάνι | Λουγκάνο |
5ος Όμιλος | 6ος Όμιλος |
Αλκμάαρ | Φερεντσβάρος |
Άστον Βίλα | Φιορεντίνα |
Λέγκια Βαρσοβίας | Γκενκ |
Ζρίνσκι | Τσουκαρίτσκι |
7ος Όμιλος | 8ος Όμιλος |
Άιντραχτ Φρανκφούρτης | Φενέρμπαχτσε |
ΠΑΟΚ | Λουντογκόρετς |
Ελσίνκι | Σπάρτακ Τρνάβα |
Αμπερντίν | Νόρτζελαντ |
Conference League: Ημερομηνίες αγώνων
Δείτε παρακάτω τις ημερομηνίες των αγώνων για τη φάση των ομίλων:
- 1η αγωνιστική: 21 Σεπτεμβρίου
- 2η αγωνιστική: 5 Οκτωβρίου
- 3η αγωνιστική: 26 Οκτωβρίου
- 4η αγωνιστική: 9 Νοεμβρίου
- 5η αγωνιστική: 30 Νοεμβρίου
- 6η αγωνιστική: 14 Δεκεμβρίου
Τα τέσσερα γκρουπ δυναμικότητας πριν από την κλήρωση:
1ο γκρουπ
- ‘Αιντραχτ Φρανκφούρτης
- Ντιναμό Ζάγκρεμπ
- Κλαμπ Μπριζ
- Αλκμάαρ
- Γάνδη
- Φενέρμπαχτσε
- Λιλ
- Φερεντσβάρος
2ο γκρουπ
- ΠΑΟΚ
- Σλόβαν Μπρατισλάβας
- Μακαμπι Τελ Αβίβ
- Βικτόρια Πλζεν
- Άστον Βίλα
- Λουντογκόρετς
- Φιορεντίνα
- Μπόντο Γκλιμτ
3ο γκρουπ
- Γκενκ
- Ζόρια Λουάνσκ
- Αστάνα
- Μπεσίκτας
- Ελσίνκι
- Λέγκια Βαρσοβίας
- Σπαρτάκ Τρνάβα
- Ολίμπια Λιουμπλιάνας
4ο γκρουπ
- Ζρίνσκι Μόσταρ
- Κλάκσβικ
- Αμπερντίν
- Τσουκαρίτσκι
- Λουγκάνο
- Μπρέινταμπλικ
- Νόρντζελαντ
- Μπαλκάνι
🔷 Conference League: Η Κλήρωση των πλέι οφ
Με την κλήρωση της φάσης των πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ προέκυψε ο αντίπαλος του ΠΑΟΚ, που συνεχίζει στη διοργάνωση.
Αναλυτικά η κλήρωση των Conference Πλέι Οφ 2023-2024:
Οι ελληνικές ομάδες:
Οι ομάδες από την Κύπρο:
- ΑΠΟΕΛ – Γάνδη
Τα υπόλοιπα ζευγάρια:
Midtjylland (DEN) vs Legia Warsaw (POL)
Maccabi Tel Aviv (ISR) vs Celje (SLO)
Dynamo Kyiv (UKR) vs Beşiktaş (TUR)
Genk (BEL) vs Adana Demirspor (TUR)
FC Ballkani (KOS) vs FC BATE Borisov (BLR)
FK Žalgiris Vilnius (LTU) vs Ferencvárosi TC (HUN)
FC Struga (MKD) vs Breidablik (ISL)
FCV Farul Constanța (ROU) vs HJK Helsinki (FIN)
FC Astana (KAZ) vs FK Partizani (ALB)
PFC Levski Sofia (BUL) vs Eintracht Frankfurt (GER)
FC Spartak Trnava (SVK) vs SC Dnipro-1 (UKR)
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (ROU) vs FK Bodø/Glimt (NOR)
FC Tobol Kostanay (KAZ) vs FC Viktoria Plzeň (CZE)
Hibernian FC (SCO) vs Aston Villa FC (ENG)
LOSC Lille (FRA) vs HNK Rijeka (CRO)
Fenerbahçe SK (TUR) vs FC Twente (NED)
AZ Alkmaar (NED) vs SK Brann (NOR)
SK Rapid Wien (AUT) vs ACF Fiorentina (ITA)
FC Nordsjælland (DEN) vs FK Partizan (SRB)
CA Osasuna (ESP) vs Club Brugge (BEL)
Στη συγκεκριμένη φάση, τα πρώτα παιχνίδια θα διεξαχθούν στις 24 Αυγούστου και οι ρεβάνς στις 31 του ίδιου μήνα.
🔷 Conference League – Κλήρωση για τον 3ο προκριματικό
Ο ΠΑΟΚ εφόσον ξεπέρασε το εμπόδιο της Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ θα αντιμετωπίσει την Χάιντουκ από την Κροατία. Ο Άρης, από την πλευρά του, θα τεθεί αντιμέτωπος με την ουκρανική Ντιναμό Κιέβου στον 3ο γύρο.
Η κλήρωση των ελληνικών ομάδων:
Δείτε εδώ: Πότε παίζουν οι ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη
Η κλήρωση των κυπριακών ομάδων:
- ΑΕΚ Λάρνακας – Μακάμπι Τελ Αβίβ
- Ομόνοια – Μίντιλαντ
- Ντίλα Γκόρι – ΑΠΟΕΛ
Τα υπόλοιπα ζευγάρια:
Hamrun Spartans FC (MLT) vs Ferencvárosi TC (HUN)
FCV Farul Constanța (ROU) vs FC Flora Tallinn (EST)
Valmiera FC (LVA) vs FK Partizani (ALB)
Ballkani (KOS) vs Lincoln Red Imps FC (GIB)
FC Struga (MKD) vs FC Swift Hesper (LUX)
Sabah (AZE) vs FK Partizan (SRB)
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (ROU) vs FC Aktobe (KAZ)
SK Rapid Wien (AUT) vs Debreceni VSC (HUN)
FC Santa Coloma (AND) vs AZ Alkmaar (NED)
NK Celje (SVN) vs FC Neman Grodno (BLR)
Beşiktaş JK (TUR) vs Neftçi PFK (AZE)
Legia Warszawa (POL) vs FK Austria Wien (AUT)
Hapoel Beer-Sheva FC (ISR) vs PFC Levski Sofia (BUL)
Hibernian FC (SCO) vs FC Luzern (SUI)
FC Viktoria Plzeň (CZE) vs Gzira United FC (MLT)
FC Arouca (POR) vs SK Brann (NOR)
KAA Gent (BEL) vs MKS Pogoń Szczecin (POL)
Adana Demirspor (TUR) vs NK Osijek (CRO)
B36 Tórshavn (FRO) vs HNK Rijeka (CRO)
FC Twente (NED) vs Riga FC (LVA)
Rosenborg BK (NOR) vs Heart of Midlothian FC (SCO)
Fenerbahçe SK (TUR) vs NK Maribor (SVN)
Club Brugge (BEL) vs KA Akureyri (ISL)
KKS Lech Poznań (POL) vs FC Spartak Trnava (SVK)
Fotbal Club FCSB (ROU) vs FC Nordsjælland (DEN)
FC Tobol Kostanay (KAZ) vs Derry City FC (IRL)
FK Bodø/Glimt (NOR) vs FC Pyunik (ARM)
🔷 Conference League – Κλήρωση για τον 2ο προκριματικό
ΠΑΟΚ και Άρης έμαθαν τους αντιπάλους τους στον 2ο προκριματικό γύρο. Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ με το πρώτο ματς στην Τούμπα στις 27 Ιουλίου και τη ρεβάνς στο Ισραήλ στις 3 Αυγούστου. Ο Άρης θα παίξει με την Αραράτ, με την πρώτη αναμέτρηση 27 Ιουλίου εκτός έδρας και 3 Αυγούστου στο Κλεάνθης Βικελίδης. Δείτε όλα τα ζευγάρια της κλήρωσης:
Ελληνικές και Κυπριακές Ομάδες
- ΠΑΟΚ – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)
- Άρης – Αραράτ (Αρμενία)
- ΑΠΟΕΛ – Βοϊβοντίνα (Σερβία)
- Τορπέντο (Λευκορωσία) – ΑΕΚ Λάρνακας
- Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) – Ομόνοια
Μονοπάτι Πρωταθλητών
- Τρε Πένε – Βαλμιέρα
- Φερεντσβάρος – Σάμροκ Ρόβερς
- Δε Νιου Σεντς – Σουίφτ Εσπεράνζ
- Ατλέτικ Κλαμπ Εσκάλντες – Παρτιζάνι
- Σπάρτανς – Ντιναμό Τιφλίδας
- Φαρούλ – Ουράρτου
- Στρούγκα – Μπούντουσνοσντ
- Μπαλκάνι – Λάρνε
Κύριο Μονοπάτι
- Ριέκα – Ντουκατζίνι
- Γκζίρα – Ντουντελάνζ
- Τζουργκάρντεν – Λουκέρνη
- Τσέλιε – Γκιμαράες
- Σουτιέσκα – Σάντα Κολόμα
- Χάποελ Μπερ Σεβά – Πανεβέζις
- Βόρσκλα Πολτάβα – Ντίλα Γκόρι
- Κλουζ – Ντεμιρσπόρ
- Ορντάμπασι – Λέγκια Βαρσοβίας
- Ρίγα – Σαμπάχ
- Μπεσίκτας – Τίρανα
- Ζελέζνιτσαρ – Νεφτσί Μπακού
- ΑΠΟΕΛ – Βοϊβοντίνα
- ΤΣΣΚΑ 1948 – Στεάουα Βουκουρεστίου
- Αλασκέρτ – Ντέμπρετσεν
- Λεχ Πόζναν – Κάουνο Ζαλγκίρις
- Καλμάρ – Πιούνικ
- Μπόντο Γκλιμτ – Μποέμιανς
- Άουντα – Σπαρτάκ Τρνάβα
- Όσιγεκ – Σαλάγκερσεγκ
- Τβέντε – Χάμαρμπι
- ΚΑ – Ντάνταλκ
- Κλαμπ Μπριζ – Άαρχους
- Κρουσέιντερς – Ρόζενμποργκ
- Χιμπέρνιαν – Ίντερ Κλαμπ
- Βικτόρια Πλζεν – Ντρίτα
- Τόρσαβν – Χαβερφορντγουέστ
- Βασιλεία – Τόμπολ
- Ντιφερντάνζ – Μάριμπορ
- Αούστρια Βιέννης – Μπόρατς Μπάνια Λούκα
- ΤΣΣΚΑ Σόφιας – Σέπσι
- Αραράτ – Άρης
- Μακάμπι Τελ Αβίβ – Πετροκούμπ
- Τορπέντο Ζοντίνο – ΑΕΚ Λάρνακας
- Τορπέντο Κουτάισι – Ακτόμπε
- Μίντιλαντ – Προγκρές
- Ντέρι Σίτι – Κουόπιο
- Γάνδη – Ζίλινα
- Κεσκεμέτ – Ρίγα
- Λίνφιλντ – Πόγκον
- ΠΑΟΚ – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ
- Μπαλζάν – Νέμαν Γκρόντνο
- Φενέρμπαχτσε – Ζίμπρου
- Γκαμπάλα – Ομόνοια
- Σκούπι – Λέφσκι Σόφιας
*Τα πρώτα παιχνίδια θα γίνουν 27 Ιουλίου και οι ρεβάνς 3 Αυγούστου.
🔷 Conference League: Η κλήρωση του 1ου προκριματικού
Sutjeska (MNE) vs Cosmos (SMR)
Balzan (MLT) vs Domžale (SVN)
Vaduz (LIE) vs Neman Grodno (BLR)
Ararat-Armenia (ARM) vs Egnatia (ALB)
Torpedo Kutaisi (GEO) vs Sarajevo (BIH)
Alashkert (ARM) vs Arsenal Tivat (MNE)
Željezničar (BIH) vs Dinamo Minsk (BLR)
La Fiorita (SMR) vs Zimbru Chisinau (MDA)
Maribor (SVN) vs Birkirkara (MLT)
Tirana (ALB) vs Dinamo Batumi (GEO)
Dundalk (IRL) vs Magpies (GIB)
Víkingur (FRO) vs Inter Escaldes (AND)
Progrès Niederkorn (LUX) vs Gjilani (KOS)
Linfield (NIR) vs Vllaznia (ALB)
KA (ISL) vs Connah’s Quay Nomads (WAL)
Shkëndija (MKD) vs Haverfordwest (WAL)
Haka (FIN) vs Crusaders (NIR)
HB (FRO) vs Derry City (IRL)
Riga (LVA) vs Víkingur Reykjavík (ISL)
Žilina (SVK) vs Levadia Tallinn (EST)
Pyunik (ARM) vs Narva Trans (EST)
Panevezys (LTU) vs Milsami (MDA)
Tobol Kostanay (KAZ) vs Honka Espoo (FIN)
Dunajská Streda (SVK) vs Dila Gori (GEO)
Makedonija (MKD) vs RFS (LVA)
Dukagjini (KOS) vs Europa (GIB)
Penybont (WAL) vs FC Santa Coloma (AND)
Hegelmann Litauen (LTU) vs Shkupi (MKD)
Diddeleng (LUX) vs St Patrick’s (IRL)
B36 (FRO) vs Paide (EST)
Gżira United (MLT) vs Glentoran (NIR)
*Τα παιχνίδια θα διεξαχθούν στις 13 και 20 Ιουλίου.
🔷 Κλήρωση Conference League Ημερομηνίες
Βρείτε τις ημερομηνίες για κάθε γύρο του Conference League, μαζί με τον αριθμό των ομάδων που συμμετέχουν εδώ:
- 1ος Προκριματικός (62 ομάδες): 20 Ιουνίου 2023
- 2ος Προκριματικός (108 ομάδες): 21 Ιουνίου 2023
- 3ος Προκριματικός (64 ομάδες): 24 Ιουλίου 2023
- Πλέι οφ Προκριματικών (44 ομάδες): 7 Αυγούστου 2023
- Όμιλοι (32 ομάδες): 1 Σεπτεμβρίου 2023
- Πλέι οφ Νοκ άουτ (16 ομάδες): 18 Δεκεμβρίου 2023
- Φάση των “16”: 23 Φεβρουαρίου 2024
- Προημιτελικοί/Ημιτελικοί: 15 Μαρτίου 2024
👕 Conference League Αγώνες
Βρείτε πότε θα γίνουν όλες οι αναμετρήσεις, από τον 3ο προκαταρκτικό γύρο ως και τον τελικό, που θα πραγματοποιηθεί στο “Aviva Stadium” του Δουβλίνου.
Αναλυτικά οι ημερομηνίες (με 1ο ματς και ρεβάνς σε φάση που υπάρχουν):
- 1ος Προκριματικός: 13 Ιουλίου 2023 | 20 Ιουλίου 2023
- 2ος Προκριματικός: 27 Ιουλίου 2023 | 3 Αυγούστου 2023
- 3ος Προκριματικός: 10 Αυγούστου 2023 | 17 Αυγούστου 2023
- Πλέι οφ Προκριματικών: 24 Αυγούστου 2023 | 31 Αυγούστου 2023
- Όμιλοι 1η αγωνιστική: 21 Σεπτεμβρίου 2023
- Όμιλοι 2η αγωνιστική: 5 Οκτωβρίου 2023
- Όμιλοι 3η αγωνιστική: 26 Οκτωβρίου 2023
- Όμιλοι 4η αγωνιστική: 9 Νοεμβρίου 2023
- Όμιλοι 5η αγωνιστική: 30 Νοεμβρίου 2023
- Όμιλοι 6η αγωνιστική: 14 Δεκεμβρίου 2023
- Πλέι οφ Νοκ άουτ: 15 Φεβρουαρίου 2024 | 22 Φεβρουαρίου 2024
- Φάση των “16”: 7 Μαρτίου 2024 | 14 Μαρτίου 2024
- Προημιτελικοί: 11 Απριλίου 2024 | 18 Απριλίου 2024
- Ημιτελικοί: 2 Μαΐου 2024 | 9 Μαΐου 2024
- Τελικός: 29 Μαΐου 2024
Σου αρέσουν τα ειδικά στοιχήματα; Για τους αγώνες του Κόνφερενς βρίσκεις πολλά στην βετσσον !
➢ Στο Betarades.gr έχεις όλα τα χρήσιμα άρθρα για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις:
- Champions League Πρόγραμμα
- Europa League Πρόγραμμα
- Κόνφερενς Λιγκ Πρόγραμμα
- Κλήρωση Τσάμπιονς Λιγκ
- Κλήρωση Γιουρόπα Λιγκ
- Κλήρωση Κόνφερενς Λιγκ
- Πότε παίζουν οι ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη
- Βαθμολογία ΟΥΕΦΑ Ελλάδα