*4η αγωνιστική της τρίτης φάσης των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022.

*12 εθνικές ομάδες, χωρισμένες σε 2 γκρουπ. Οι 2 πρώτοι από κάθε γκρουπ προκρίνονται στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

*Οι 2 ομάδες που θα τερματίσουν στην 3η θέση του κάθε γκρουπ δίνουν αγώνες μπαράζ μεταξύ τους.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας στο βαθμολογικό πίνακα, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι η διαφορά τερμάτων.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις 6 αναμετρήσεις στη μεταξύ τους ιστορία.

Δείτε τα Προγνωστικά Προκριματικά Μουντιάλ

ΣΥΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Νότιο Κορέα, την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν τυχερή και κράτησε το μηδέν στο 1ο ημίχρονο, αλλά με το καλημέρα του 2ου σαρανταπενταλέπτου είδε τους γηπεδούχους να κάνουν το 1-0 (47′). Πίεσε, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 83′. Η χαρά της δεν κράτησε πολύ, αφού ο Σον επανέφερε την τάξη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αγνοεί τη νίκη σε αυτήν την προκριματική φάση (0-1-2). Βρίσκεται στην τελευταία θέση του Γκρουπ Α, μόλις στο -1 από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, που βρίσκονται στην 3η θέση. Έχει σκοράρει στα 5 από τα τελευταία 6 επίσημα παιχνίδια της.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Νότιο Κορέα.

Συρία Στατιστικά

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Interwetten)

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΙΒΑΝΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ισοπαλία με 0-0 απέναντι στο Ιράκ, την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν καλύτερος του Ιράκ στο 1ο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 2ο ημίχρονο οι Ιρακινοί κυριάρχησαν, είδαν ένα γκολ τους να ακυρώνεται σωστά για οσφάιντ, με τις δύο ομάδες να μην απειλούν ιδιαίτερα έκτοτε και το 0-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Μετράει 2 ισοπαλίες και 1 ήττα σε αυτήν την προκριματική φάση, χωρίς να έχει σκοράρει σε κανένα από τα 3 αυτά παιχνίδια. Βρίσκεται στην 4η θέση του Γκρουπ Α, ισοβαθμώντας με τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα και το Ιράκ (3η και 5η θέση αντίστοιχα).

Δεν αναφέρονται απουσίες στο ρόστερ των φιλοξενούμενων.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 0-0 απέναντι στο Ιράκ.