Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΣΙΔΝΕΪ

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις φετινές τις υποχρεώσεις η Σίδνεϊ, καθώς διέλυσε εκτός έδρας με 4-0 τους μισητούς συμπολίτες Γουόντερερς και έστειλε το δικό της μήνυμα για τη σεζόν που μόλις ξεκίνησε. Το συγκρότημα του Άρνολντ μπορεί να απογοήτευσε την περσινή σεζόν, ωστόσο με τις προσθήκες που έκανε και με τη δυναμική που ήδη υπήρχε, προβάλει ως ένα από τα πρώτα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου, αν και είναι ακόμη πολύ νωρίς για συμπεράσματα. Οι Μπόμπο και Χολόσκο έχουν συνυπάρξει ξανά στο παρελθόν στην Μπεσίκτας και αναμένεται να αποτελέσουν το «φονικό δίδυμο» της φετινής A-League, έτσι η ομάδα δείχνει να έχει ό,τι χρειάζεται για να συνεχίσει να εντυπωσιάζει. Κόντρα στους Μάρινερς οι γηπεδούχοι έχουν τον πρώτο λόγο για τη νίκη και αν παρουσιαστούν το ίδιο σοβαροί και ορεξάτοι, το πιο πιθανό είναι να προσθέσουν ακόμη τρεις βαθμούς στο ενεργητικό τους.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 4-0 κόντρα στους Γουόντερερς.

Στατιστικό: Over 2,5 γκολ σημειώθηκε στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ανεξαρτήτως έδρας.

ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΑΣΤ

Από την εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 3-3 κόντρα στην Περθ Γκλόρι προέρχονται οι Μάρινερς, οι οποίοι στο πρώτο ημίχρονο θύμισαν την περσινή κάκιστη ομάδα που έγινε “σάκος του μποξ” χάνοντας με 3-0, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο, με μια αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια και να πάρουν έναν πολύτιμο βαθμό από ψυχολογικής άποψης. Το σύνολο του νεοφερμένου Όκον αναμένεται να κινηθεί και πάλι στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας, ωστόσο άπαντες θέλουν να ανεβάσουν επίπεδο την ομάδα και να ξεφύγει από την περσινή ανημποριά της. Κόντρα στη Σίδνεϊ οι φιλοξενούμενοι έχουν εξαιρετικά δύσκολο έργο και καλούνται να υπερβάλλουν εαυτόν αν θέλουν να αποφύγουν την ήττα, ωστόσο αν δεν βελτιωθούν αισθητά στην άμυνα δύσκολα θα τα καταφέρουν, καθώς η σημερινή τους αντίπαλος δεν θα τους χαριστεί όπως έκανε η Περθ Γκλόρι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 3-3 κόντρα στην Περθ Γκλόρι.

Στατιστικό: Over 2,5 γκολ σημειώθηκε στα επτά από τα οκτώ τελευταία ανεξαρτήτως έδρας.