ΣΤΡΑΝΡΑΕΡ - ΣΤΕΡΛΙΝΓΚ ΑΛΜΠΙΟΝ Προγνωστικά

*16η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στέρλινγκ Αλμπιον – Στρανράερ 4-1

ΣΤΡΑΝΡΑΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Στρανράερ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Αννάν, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Σμιθ μόλις στο έβδομο λεπτό, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με τον Χόκσοου στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Στρανράερ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Αννάν, παραμένοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, ενώ στο γήπεδό της έχει μόνο μία ήττα και πέντε νίκες στα εννιά πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκεί. Αλλά και γενικώς έχει μόνο μία ήττα εντός στο πρωτάθλημα, με πέντε νίκες σε αυτό το διάστημα.

Παραμένει στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όμως πλέον είναι σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από την τέταρτη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ενώ είναι στο +7 από την ουραγό που συμμετέχει σε πλέι οφς για την παραμονή.

Στρανράερ Στατιστικά

*Εχει 4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 8/11 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 8/11 G/G εντός έδρας

ΣΤΕΡΛΙΝΓΚ ΑΛΜΠΙΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Στέρλινγκ Αλμπιον έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Ινβερνές, αν και προηγήθηκε με τον Κάρικ στο 27’, πριν δεχθεί στη συνέχεια την ισοφάριση από τον Ντάφι στο 31’ και πριν βρεθεί να χάνει από τέρμα του Ραμ στο 40’. Και παρόλο που ισοφάρισε με τον Κάρικ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, έχασε από γκολ του Ντόραν στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Στέρλινγκ Αλμπιον ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από την Ινβερνες, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το κύπελλο, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Μακριά από την έδρα της έχει πετύχει τέσσερις νίκες στο πρωτάθλημα, με μόνο την πρωτοπόρο Ντανφέρμλιν να έχει περισσότερες εκτός στο πρωτάθλημα.

Συνεχίζει να είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας στο -3 την πρωτοπόρο Ντανφέρμλιν που κατέχει την μοναδική θέση απευθείας ανόδου, έχοντας την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας. Και ανέβηκε στο +10 η απόσταση της από την 5η θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.