*21η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Στρανράερ – Αλμπιον Ρόβερς 2-1, Αλμπιον Ρόβερς – Στρανράερ 1-0

ΣΤΡΑΝΡΑΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Στρανράερ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Στενχάουσμιρ, σε έναν ισορροπημένο γενικώς αγώνα, όπου βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Γέιτς στο 22’, και παρόλο που ισοφάρισε με τον Γουόκερ στο 27’, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Γέιτς στο 39ο λεπτό.

Η Στρανράερ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Στενχάουσμιρ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, αλλά στο γήπεδό της έχει τρεις νίκες στους τέσσερις τελευταίους αγώνες της που είναι αήττητη, έχοντας κερδίσει στον πιο πρόσφατο αγώνα εκεί την αρκετά δυνατή Στέρλινγκ Αλμπιον.

Υποχώρησε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά ακόμη βρίσκεται σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Όμως ταυτόχρονα είναι σε απόσταση βολής, στο +3, από την τελευταία θέση που οδηγεί σε πλέι οφς παραμονής!

Στρανράερ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G

*Εχει 9/12 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 9/12 G/G εντός έδρας

ΑΛΜΠΙΟΝ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Αλμπιον Ρόβερς πέρασε άνετα και σαν «σίφουνας» από την έδρα της Μπόνιρινγκ Ρόουζ, κερδίζοντας την με 0-4. Προηγήθηκε πολύ νωρίς με τον Ρέιλι στο 7’, ενώ όλα τελείωσαν ουσιαστικά μέσα σε τρία λεπτά πριν λήξει το ημίχρονο, όταν πέτυχε δύο γκολ από τους Λέσλι (38’), Γκράχαμ (41’), με τον Ρέιλι να διαμορφώνει το τελικό σκορ με πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Αλμπιον Ρόβερς κέρδισε με το εντυπωσιακό 0-4 εκτός έδρας την Μπόνιρινγκ Ρόουζ, σε ένα παιχνίδι από τα λεγόμενα έξι βαθμών. Και αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες, αλλά και πρώτη μακριά από το γήπεδό της, έπειτα από δύο σερί ήττες που είχε γνωρίσει εκτός.

Ανέβηκε μία θέση, στην 9η του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία παραμονής, αλλά ισόβαθμη με την ομάδα που είναι ουραγός, στη μοναδική θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για παραμονή. Όμως δεν είναι και πολύ πίσω, μόλις στο -5 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο!