*14η αγωνιστική

*Με πληρότητα έως και 50% στις εξέδρες και μέχρι 15.000 θεατές θα διεξάγονται, από εδώ και πέρα, οι αναμετρήσεις της Μπουντεσλίγκα.

*Παρελθόν αποτέλεσε ο Παλ Νταρνταί από την τεχνική ηγεσία της Χέρτα. Τη θέση του πήρε ο Ταϊφούν Κορκούτ.

*Η Στουτγκάρδη παραμένει αήττητη σε πέντε εντός έδρας αγωνιστικές με αντίπαλο την Χέρτα (3-2-0).

*Η Στουτγκάρδη σκόραρε σε κάθε μία από τις πέντε τελευταίες αγωνιστικές με αντίπαλο την Χέρτα.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέλος στο αρνητικό σερί πέντε αγωνιστικών (0-2-3) έβαλε την προηγούμενη βδομάδα η Στουτγκάρδη, προσπερνώντας το εμπόδιο της Μάιντς στη “Mercedes Benz Arena” (2-1). Την ευστοχία τους εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι πετυχαίνοντας δύο γκολ σε τρεις ευκαιρίες στο στόχο.

Ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων ο τερματοφύλακας της Στουτγκάρδης. “Μετά την αλλαγή προπονητή, είναι δύσκολο να αξιολογήσουμε πως θα παραταχθεί η αντίπαλός μας. Είμαι αισιόδοξος, πιστεύω πως θα βγάλουμε την ίδια ενέργειας σε σχέση με την αναμέτρηση κόντρα στη Μάιντς”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Ματαράτσο.

Στους αγωνιστικούς χώρους μετά από απουσία επτά μηνών επέστρεψε ο Σίλας, δεν έχει την κατάλληλη φυσική κατάσταση για να διεκδικήσει θέση βασικού. Νοκ άουτ τέθηκε ο Φέριχ, στο κανονικό πρόγραμμα προπονήσεων έδωσε το παρών ο Κάλαϊτζιτς που αναμένεται να επιστρέψει με το νέο έτος.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Μάιντς. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Ίτο (21′) και Σόσα (51′), ισοφάρισε προσωρινά ο Χακ (38′).

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΕΡΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Άκομψα ολοκληρώθηκε και η δεύτερη θητεία του Παλ Νταρντάι στην τεχνική ηγεσία της Χέρτα, αυτή τη φορά κράτησε για 31 αναμετρήσεις (10-8-13). Οι πρωτευουσιάνοι κρατούσαν με νύχια και με δόντια τη νίκη επί της Άουγκσμπουργκ την προηγούμενη βδομάδα, προτού ο Γκρέγκοριτς με κεφαλιά στην εκπνοή των καθυστερήσεων τους αναγκάσει να πετάξουν άλλους δύο βαθμούς στο “Olympiastadion Berlin” (1-1).

Ο Ρίχτερ εκμεταλλεύτηκε τη λάθος εκτίμηση του αμυντικού Γκούμνι σκοράροντας για τους γηπεδούχους λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η Χέρτα δεν κατάφερε να “κλειδώσει” τη νίκη χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες στο δεύτερο, προτού γνωρίσει ψυχρολουσία στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το ντεμπούτο του στον πάγκο της Χέρτα θα πραγματοποιήσει ο Ταϊφούν Κορκούτ, στο παρελθόν εργάστηκε σε Αννόβερο, Καϊζερσλάουτερν, Λεβερκούζεν και Στουτγκάρδη. Επιστρέφει στην ενεργό δράση μετά από τρία χρόνια! Την ποινή τιμωρίας του εξέτισε ο αρχηγός Μπογιατά, ετοιμοπόλεμοι δηλώνουν οι Ντάριντα και Γιόβετιτς.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Άουγκσμπουργκ. Ο Ρίχτερ άνοιξε το σκορ στο 40′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με Γκρέγκοριτς.