*7η αγωνιστική

*Δεν σημειώθηκε ισοπαλία στα δέκα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις Στουτγκάρδη και Γκρόιτερ Φιρτ σε όλες τις διοργανώσεις.

Στουτγκάρδη – Γκρόιτερ Φιρτ στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα σκαρφάλωσε η Στουτγκάρδη, η οποία παραμένει μία από τις δύο αήττητες ομάδες του πρωταθλήματος μετά από έξι αναμετρήσεις (4-2-0/ 11-7 τα γκολ). Την προηγούμενη βδομάδα κατάφερε να φύγει με το “τρίποντο” από την έδρα της Ρέγκενσμπουργκ επικρατώντας με 3-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 24′ με το γκολ του Γκονζάλεζ. Στο δεύτερο ημίχρονο και το 71′ ο Μπεσούσκοου ισοφάρισε από την άσπρη βούλα του πέναλτι για τους γηπεδούχους.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Μπάντστουμπερ έδωσε εκ νέου προβάδισμα για την Στουτγκάρδη, προτού ο Αλ Γκαντίουϊ κάνει το 3-1 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε λίγο αργότερα ο Παλάσιος. Πάνω από 50.000 οπαδοί της Στουτγκάρδης αναμένονται σήμερα στο γήπεδο. “Βρισκόμαστε στο σωστό δρόμο, δεν πρέπει να πάρουν τα μυαλά μας αέρα”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητή της, Τιμ Βάλτερ.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 της Ρέγκενσμπουργκ για το πρωτάθλημα.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ Στατιστικά

*Σημειώθηκε GG & over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Παραμένει αήττητη στα εννέα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρεις βαθμούς πίσω από τη σημερινή αντίπαλό της Στουτγκάρδη βρίσκεται η Γκρόιτερ Φιρτ, η οποία παραμένει αήττητη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές (3-2-0). Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με το Αννόβερο (1-1 εκτός έδρας) και την Μπίλεφελντ (2-2 εκτός έδρας) επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών, επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 της Βέχεν την προηγούμενη βδομάδα. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με το γκολ του Σέφλερ με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο 81′ ο Κεϊτά Ρουέλ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, προτού ο Γκριν με πέναλτι ανατρέψει τα δεδομένα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Νέο συμβόλαιο συνεργασίας μέχρι το 2022 υπέγραψε μεσοβδόμαδα ο Λέβελινγκ (ΜΕ, 3/0), ο οποίος δεν αποκλείεται να πάρει φανέλα βασικού στη σημερινή μάχη. Ο Ερνστ (ΜΕ, 1/0) επέστρεψε σε κανονικούς ρυθμούς προπόνησης, ωστόσο χρειάζεται ακόμα χρόνο για να επιστρέψει στην επιθυμητή φυσική κατάσταση.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Βέχεν για το πρωτάθλημα.