*11η αγωνιστική

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με τη Λάτσιο. Ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Γκαζιμπέγκοβιτς (81′).

Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν Στουρμ Γκρατς και Λάτσιο στη μεταξύ τους αναμέτρηση στη “Merkur Arena”. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, έριξαν ρυθμούς στο δεύτερο στο οποίο τους ξελάσπωσε ο τερματοφύλακας Σίμπενχαντλ (τέσσερις αποκρούσεις).

Απόλυτη ισορροπία επικρατεί στον 6ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ: Και οι τέσσερις ομάδες μοιράζονται από τέσσερις βαθμούς με την Στουρμ Γκρατς να καταλαμβάνει την τελευταία θέση. Την Πέμπτη (13/10) φιλοξενείται στην έδρα της Λάτσιο. Παραμένει αήττητη σε πέντε αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα (4-1-0), στις τέσσερις από τις οποίες κράτησε το μηδέν. Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με το “τρίποντο” από την έδρα της Αούστρια Βιέννης (3-0).

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΙΡΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (5-0) από την Ραπίντ Βιέννης. Σκόραραν οι Μπούργκσταλερ (45′, 57′ πεν.), Γκρουλ (51′), Ντράιφ (78′) και Ζίμερμαν (81′).

Στα σκουπίδια πέταξε η Τιρόλ την σπουδαία επικράτηση στην έδρα της ΛΑΣΚ Λιντζ (4-1) πριν την διακοπή του πρωταθλήματος, καθώς την προηγούμενη βδομάδα υποκλίθηκε άνευ όρων στη Ραπίντ Βιέννης (5-0 εντός). Δεν κατάφερε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης να σταματήσει την αποτελεσματικότητα των αντιπάλων της, δεχόμενη πέντε γκολ σε έξι προσπάθειές τους στην εστία.

Η Τιρόλ “τρέχει” μία απογοητευτική παράδοση με την Στουρμ Γκρατς, μη καταφέρνοντας να πανηγυρίσει τη νίκη σε δέκα μεταξύ τους αναμετρήσεις (δύο ισοπαλίες, οχτώ ήττες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. “Μας περιμένει η απόλυτη πρόκληση, ας είμαστε ειλικρινείς. Η Στουρμ Γκρατς έχει να δεχτεί γκολ καιρό”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής Σίλμπερμπεργκερ.