*5η αγωνιστική

*GG & over 3,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-0) της Άλταχ. Τα γκολ σημείωσαν Χόιλουντ (15′), Εμεγκά (72′, 89′) και Γουέλς (78′). Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα στο 66′ (Ράιτερ).

Πιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Άλταχ η Στουρμ Γκρατς (4-0 εντός). Κι αυτό γιατί με το σκορ στο 1-0 δέχτηκε πίεση και χρειάστηκαν κάποιες επεμβάσεις του τερματοφύλακα Σίμπενχαντλ για να κρατηθεί όρθια. Ανάσανε όταν απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 67′ “καθαρίζοντας” τους τρεις βαθμούς.

“Κρατάμε τη νίκη, ωστόσο υπάρχει περιθώριο για περαιτέρω αγωνιστική εξέλιξη”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο προπονητής Ίλτζερ. Η Στουρμ Γκρατς έχει απολογισμό 1-1-5 στις επτά τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με την ΛΑΣΚ Λιντζ: Δέχτηκε τουλάχιστον δύο γκολ στις έξι, δεν κατάφερε να σκοράρει στις τρεις.

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΑΣΚ ΛΙΝΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Ραπίντ Βιέννης. Σκόραραν οι Γκόιγκιγκερ (10′) και Νακαμούρα (43′) για τους γηπεδούχους, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκριούλ.

Την εκπληκτική πορεία της στο ξεκίνημα της σεζόν συνεχίζει η ΛΑΣΚ Λιντζ: Μετά από πέντε αναμετρήσεις σε πρωτάθλημα και Κύπελλο σημείωσε τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία σκοράροντας συνολικά 20 γκολ, την ώρα που δέχτηκε μόλις πέντε. Την προηγούμενη βδομάδα πέταξε στο καναβάτσο την Ραπίντ Βιέννης (2-1 εντός).

Είχε το πάνω χέρι στην αναμέτρηση, απειλήθηκε λιγοστές φορές την ώρα που θα μπορούσε να πετύχει κι άλλα γκολ. “Το σημαντικό είναι η νίκη, δεν πήγαν όλα όπως έπρεπε”, είπε ο ο προπονητής Κιούμπαουερ. Η ΛΑΣΚ Λιντζ αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις αναμετρήσεις με την Στουρμ Γκρατς (0-2-2).