5η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΤΟΟΥΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μίντλεσμπρο με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπράουν στο 19’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουάτμορ στο 38’ και δέχθηκαν την ανατροπή από το αυτογκόλ του Τζαγκιέλκα στο 63’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ράιτ-Φίλιπς στο 90+1’.

Πάλεψε η Στόουκ και κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις. Μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όμως η χαρά της δεν κράτησε για πολύ, αφού οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν λίγο αργότερα, ενώ αύξησαν στην επανάληψη την πίεσή τους, βρίσκοντας και το γκολ της ανατροπής. Χωρίς να πιέσει ιδιαίτερα και χωρίς να απειλήσει σε μεγάλο βαθμό, εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας των φιλοξενούμενων στις καθυστερήσεις, πετυχαίνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σάντερλαντ. Πάρα πολλά τα αμυντικά της προβλήματα, δεν μοιάζει ικανή να τα λύσει άμεσα, γι’ αυτό και προσπαθεί να βελτιωθεί στο επιθετικό της κομμάτι, κυνηγώντας τα θετικά αποτελέσματα μέσω τις επίτευξης γκολ. Ταλαιπωρείται παράλληλα από αρκετές απουσίες, αφού στη λίστα των Σούταρ και Πάουελ προστίθονται και οι Κλαρκ, Λορέντ και Ταίμον, δυσκολεύοντας ακόμα περισσότερο την προσπάθειά της για θετικό αποτέλεσμα.

Στόουκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Νέιλ στο 31’, με τους γηπεδούχους να το εκμεταλλεύονται παίρνοντας προβάδισμα με τον Αχμέντοντιτς στο 33’. Το τέρματα διπλασίασε ο Λόι στο 47’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκουτς στο 55’.

Θετικό θεωρείται το αποτέλεσμα απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με βάση την τροπή που πήρε το ματς. Με αριθμητικό μειονέκτημα από το πρώτο μέρος, δέχθηκε έντονη πίεση και υπέκυψε πολύ εύκολα σε αυτή. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου μπήκε νωθρά, δεχόμενη ακόμη ένα γκολ, ενώ στη συνέχεια πάλεψε και κατάφερε να μειώσει, χωρίς όμως να μπορέσει να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Δεύτερο διαδοχικό εκτός έδρας ματς για εκείνη, σε μία εξίσου δύσκολη έδρα. Δείχνει να πατάει καλά σε γενικές γραμμές, όμως έχει ακόμα πολλά περιθώρια βελτίωσης, ειδικά στο κομμάτι της άμυνας. Μεσοεπιθετικά βρίσκει λύσεις και αυτό είναι που την έχει βοηθήσει μέχρι στιγμής να μαζέψει βαθμούς, στη μάχη που αναμένεται να δώσει για την παραμονή. Αρχίζει να γεμίζει το απουσιολόγιό της, με τους Νταζάκου, Μπαγιάρντ και Έβανς να μένουν εκτός λόγω τραυματισμού, ενώ μη διαθέσιμος είναι και ο τιμωρημένος Νέιλ.