15η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μίντλεσμπρο, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ρόουζ στο 8’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Λέρις στο 37’.

Ακόμα μία νίκη για τη Στόουκ με μία ακόμα καλή εμφάνιση. Μπήκε δυνατά και έπιασε την άμυνα των γηπεδούχων στον «ύπνο», παίρνοντας από νωρίς κεφάλι στο σκορ, το οποίο και διεύρυνε λίγο πριν την ανάπαυλα. Στη συνέχεια μείωσε το ρυθμό της, αλλά χωρίς να το εκμεταλλευτούν οι γηπεδούχοι.

Ανεβασμένη αυτή την περίοδο, «τρέχει» νικηφόρο σερί τριών αγώνων και θέλει ιδανικά σήμερα να το διευρύνει. Είναι σε καλή κατάσταση, βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με άνεση, ενώ φαίνεται βελτιωμένη αμυντικά, έχοντας διατηρήσει ανέπαφη την εστία της στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της. Πλησίασε την εξάδα και τα πλέι-οφ, μετά τις συνεχόμενες νίκες, όντας πλέον στο -4 από τη σημερινή της αντίπαλο, η οποία βρίσκεται στην 6η θέση του πρωταθλήματος.

Στόουκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΡΝΤΙΦ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Σίτι, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Εντζί στο 33’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Κόλγουιλ στο 90+1’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Κάρντιφ. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και απείλησε με τις περισσότερες από αυτές. Σκόραρε και στα δύο ημίχρονο, ενώ δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να παραβιάσουν την εστία της.

Σε πολύ καλή κατάσταση βρίσκεται αυτό το διάστημα και θέλει να δώσει συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα. Δείχνει να έχει βρει ρυθμό, είναι δημιουργική και ταυτόχρονα αποτελεσματική στην επίθεση, ενώ βελτίωσε κατά μεγάλο βαθμό την αμυντική της σταθερότητα. Στις εξόδους της δείχνει να δυσκολεύεται, καθώς δέχεται με μεγαλύτερη ευκολία γκολ, ενώ μετράει μόλις τρεις νίκες σε εννέα ματς, από την αρχή της σεζόν, σε όλες τις διοργανώσεις.