16η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών.

Στόουκ – Μίντλεσμπρο στην Bet365

Στόουκ Ανάλυση

Με σοβαρή και πειθαρχημένη εμφάνιση πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Γουίκομ την προηγούμενη αγωνιστική, επικρατώντας με 1-0. Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι κράτησε το μηδέν στην άμυνα μετά τη λευκή ισοπαλία κόντρα στη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, ενώ πανηγύρισε την τρίτη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στα οποία έχει ηττηθεί μόνο από τη Νόριτς.

Με 25 βαθμούς μετά από 15 αγώνες στην Τσάμπιονσιπ βρίσκεται στο -1 από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ. Μετά από δύο διαδοχικά ματς μακριά από τη βάση της, επιστρέφει σήμερα στο γήπεδό της, εκεί όπου έχει δώσει επτά αναμετρήσεις και κέρδισε στις τρεις από αυτές. Αρκετές οι απουσίες για ένα ακόμη παιχνίδι για τους Πότερς που αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα τραυματισμών.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στη Γουίκομ. Στις λεπτομέρειες κρίθηκε η αναμέτρηση, η Στόουκ ήταν καλύτερη στη μεγαλυτερη διάρκεια και κέρδισε δίκαια χάρη στο τέρμα του Πάουελ στο 72ο λεπτό.

Στόουκ Στατιστικά

*Δεν έχει δεχθεί γκολ στα δύο τελευταία παιχνίδια της. (bet365 παίξε νόμιμα)

*Goal / Goal και Over 3.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

Μίντλεσμπρο Ανάλυση

Με πρωταγωνιστή τον Ντάνκαν Γουέτμορ πήρε τη νίκη με 2-1 στη δύσκολη εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στη Σουόνσι. Επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα μετά από την ήττα με 3-2 από τη Χάντερσφιλντ, διατηρείται κοντά στις θέσεις των πλέι οφ, έχοντας συγκεντρώσει 24 βαθμούς μετά από τις 15 πρώτες αγωνιστικές.

Εκεί που πονάει, είναι στα παιχνίδια μακριά από το γήπεδό της. Και αυτό διότι στις επτά εξόδους της για την Τσάμπιονσιπ έχει κερδίσει μόνο μία φορά, την Μπρίστολ Σίτι με 1-0 στις 20 Οκτωβρίου, και στα έξι υπόλοιπα μετρά τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στη Σουόνσι. Πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Γουέτμορ στο 26ο λεπτό, ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 2-0 στο 67’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 78’.