*3η αγωνιστική

*Δύο σερί under 1,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Γουόλσολ, με το σκορ να αποτελεί “μαγική εικόνα”. Ήταν πολύ καλύτερη και πιο επιθετική, αλλά βρέθηκε να χάνει κόντρα στη ροή του αγώνα από τέρμα του Τζόνσον στο 24’. Και ενώ πίεζε για την ισοφάριση, ήρθε και δεύτερο γκολ για την αντίπαλο της από τον Ότεχ στο 79’. Αργότερα απλά μείωσε με τον Ράιντελ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Στόκπορτ δεν έχει αρχίσει καθόλου καλά τη σεζόν, όπως και πέρυσι, αφού ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη στην αγωνιστική περίοδο! Μάλιστα στο πρωτάθλημα έχει 2/2 ήττες, χάνοντας στον πιο πρόσφατο αγώνα της με 2-1 από την Γουόλσολ.

Όπως και πέρυσι λοιπόν, έτσι και φέτος, ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου και την άνοδο, έχει ξεκινήσει άσχημα τη σεζόν.

Στόκπορτ Στατιστικά

*Δύο σερί αγώνες με 2-3 γκολ και G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*2/3 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κόλτσεστερ, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Τέιλορ μόλις στο 9’. Πίεσε αρκετά την αντίπαλο της, ισοφάρισε με τον Οντουόρ στο 45’ και πήρε τη νίκη με γκολ του Πάτισον στο 58’.

Η Μπράντφορντ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Κόλτσεστερ, πετυχαίνοντας την πρώτη της φετινή νίκη στη σεζόν, έχοντας χάσει στον αγώνα της πρεμιέρας, ενώ αποκλείστηκε στο Λιγκ Καπ, παρά την ισοπαλία στην κανονική διάρκεια του αγώνα.

Πάντως ο τεχνικός της, Μαρκ Χιουζ, θεωρεί πως αυτή η περίοδος είναι η καλύτερη δυνατή για να αντιμετωπίσει η ομάδα του την Στόκπορτ, ένα από τα φαβορί της κατηγορίας.