Stoiximan: Ολυμπιακός – Πόρτο με πλήθος αγορών

Ανανεώθηκε:
stoiximan logo

Στις 22:00, η Πόρτο φιλοξενεί τον Ολυμπιακό για τη 2η αγωνιστική του Champions League και η Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Ολυμπιακός – Πόρτο στη Stoiximan

Στην πρεμιέρα των ομίλων, η Πόρτο στάθηκε πολύ καλά στο Μάντσεστερ και έβαλε δύσκολα στη Σίτι του Γκουαρδιόλα. Προηγήθηκε με πολύ όμορφο γκολ του Λουίς Ντίας και με εξαίρεση τη φάση του πέναλτι της ισοφάρισης δεν επέτρεψε στους Άγγλους να απειλήσουν περισσότερο στο 1ο ημίχρονο. Μία εκτέλεση φάουλ του Γκιουντογκάν έλυσε το γόρδιο δεσμό για το φαβορί του ομίλου. Ενδιάμεσα από τους αγώνες του Champions League, η Πόρτο του Κονσεϊσάο επικράτησε στο ρελαντί της Ζιλ Βισέντε εντός έδρας με 1-0.

Ο Ολυμπιακός πήρε άριστο βαθμό στην πρεμιέρα! Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Μάρτινς ήταν καλύτερη στην επανάληψη και με γκολ του Χασάν στις καθυστερήσεις πήρε μια δίκαιη νίκη επί της Μαρσέιγ. Νωρίτερα είχε ακυρωθεί οριακό τέρμα του Μασούρα. Ο προγραμματισμένος αγώνας με τον ΠΑΟΚ για την Σούπερ Λιγκ αναβλήθηκε και οι Πειραιώτες είχαν την ευκαιρία να ξεκουραστούν και να προετοιμαστούν καλύτερα για τον αγώνα στο Ντραγκάο.

Η Πόρτο θεωρείται το φαβορί για τη νίκη, με τον άσο στο 1.94, την ισοπαλία στο 3,60 και το διπλό στο 4.79.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.