Stoiximan: Νόρκεπινγκ – Μιάλμπι με πλήθος αγορών

Ανανεώθηκε:
stoiximan 2017

Στις 20:00, η Νόρκεπινγκ υποδέχεται τη Μιάλμπι για τη 12η αγωνιστική της Allsveskan και η Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών.

Νόρκεπινγκ – Μιάλμπι στη Stoiximan

Η Νόρκεπινγκ έπεσε από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα για πρώτη φορά φέτος! Μετά την εκτός έδρας ισοπαλία (3-3) με τη Φάλκενμπεργκ και σε συνδυασμό με το διπλό τη Μάλμε στο Γκέτεμποργκ έπεσε στη 2η θέση και στο -1 από τη Μάλμε. Με νίκη απόψε επιστρέφει στην κορυφή. Απέναντι στη Φάλκενμπεργκ βρέθηκε 2-0 πίσω στο ημίχρονο, κατάφερε να ισοφαρίσει (2-2) στο 68′ και έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας στο 95ο λπετό από τα 11 βήματα. Είναι τρομερά αποτελεσματική στο γήπεδό της, 5-1-0 το εντός έδρας ρεκόρ της με συντελεστή τερμάτων 13-3.

Η Μιάλμπι από την άλλη αγνοεί τη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια. Το καταστροφικό της σερί σταμάτησε την προηγούμενη ασγωνιστική, όταν απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας εντός έδρας με την Κάλμαρ (2-2). Παρότι προηγήθηκε με 2-0 στο 64ο λεπτό δεν κατάφερε να πάρει το “τρίποντο” δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις. Κατατάσσεται 9η με 14 πόντους συγκομδιή, στο -3 από την επικίνδυνη ζώνη.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.