Για τα ημιτελικά του Europa League, η Ίντερ αντιμετωπίζει τη Σαχτάρ (22:00) και η Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Αήττητο σερί δέκα αναμετρήσεων μετράει η Ίντερ, έχοντας απολογισμό επτά νίκες και τρεις ισοπαλίες, σε όλες τις διοργανώσεις. Για την προημιτελική φάση, η ομάδα του Αντόνιο Κόντε αντιμετώπισε τη Λεβερκούζεν, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Οι Μπαρέλα (15′) και Λουκάκου (21′) σημείωσαν τα τέρματα που της χάρισαν την πρόκριση, παρότι δέχθηκε τη μείωση του σκορ, στο 24ο λεπτό. Στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, σημειώθηκε 2-3 Goals.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Σαχτάρ έρχεται από αήττητο σερί έντεκα αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, όπου και μετράει εννέα νίκες και δυο ισοπαλίες. Για την προημιτελική φάση, η ομάδα του Λουίς Κάστρο αντιμετώπισε τη Βασιλεία, κόντρα στην οποία επικράτησε με 4-1. Οι Ζούνιορ Μοράες (2′), Τάισον (22′), Άλαν Πάτρικ (πεν. 75′) και Ντοντό (88′) σημείωσαν τα τέρματα που της χάρισαν την πρόκριση, δεχόμενη τη μείωση του σκορ για το τελικό αποτέλεσμα, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της, σημειώθηκε Over 2.5.

Παράλληλα, η Stoiximan.gr προσφέρει και τις αναμετρήσεις Ντένβερ Νάγκετς – Γιούτα Τζαζ (20:30) και Μπόστον Σέλτικς – Φιλαδέλφεια 76ερς (01:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.