*Μετρούν 3/3 παιχνίδια με goal/goal μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: Γερβ – Στιέρνταλς-Μπλινκ 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΣΤΙΕΡΝΤΑΛΣ-ΜΠΛΙΝΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στιέρνταλς-Μπλινκ συνεχίζει τη μάχη της αποφυγής του υποβιβασμού και έχει ανάγκη από άμεση ανάκαμψη, έπειτα από τη βαριά ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής. Πήρε το βαθμό της ισοπαλίας εναντίον της Ούλενσακερ (0-0) εντός έδρας. Έμεινε για τέταρτο παιχνίδι μακριά από της νίκες, με δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες ως απολογισμό. Χάνει την ισοβαθμία με Ούλενσακερ και είναι εκείνη στην επικίνδυνη ζώνη. Εξέτισε και επιστρέφει κάρτες ο Λούνταλ. Τιμωρημένος ο Στραντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα εντός έδρας με αντίπαλο την Ούλενσακερ/Κίσα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με το μυαλό στην άμυνα και δεν πήραν υψηλό ρίσκο κατά τη διάρκεια του ματς. Μοιραία έμεινε το μηδέν και μοιράστηκαν από έναν πόντο.

Στιέρνταλς-Μπλινκ Στατιστικά

*3/5 ματς με N/G (δες το στη betshop)

*4/6 αναμετρήσεις είχαν over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 8/12 ματς εντός έδρας

ΓΕΡΒ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γερβ έχει παρουσιάσει σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της στα τελευταία παιχνίδια και μοιραία έχει χάσει σημαντικούς βαθμούς, που θα μπορούσαν να την έχουν φέρει ψηλότερα στην κατάταξη. Επέστρεψε στις νίκες εναντίον της Σταρτ (3-2) για την προηγούμενη αγωνιστική και εκμεταλλεύτηκε τη “γκέλα” της Όλεσουντ για να κρατά την τύχη στα χέρια της αναφορικά με την άνοδο. Δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια. Εξακολουθούν να είναι εκτός δράσης οι Σουγκέλια και Λατίφου.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-2 εντός έδρας με αντίπαλο τη Σταρτ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 33’ ο Κάμπος και στο 43’ ο Πίμπε έκαναν το 2-0 του ημιχρόνου. Στο 71’ ο Μάρκοβιτς μείωσε σε 2-1, όμως στο 80’ ο Ιμπραχίμ σκόραρε για το 3-1. Στις καθυστερήσεις του ματς ο Μπέργκαν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.