*Αγώνας εξ αναβολής

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Κρόουλι, ανοίγοντας το σκορ με τον Ρόμπερτς στο 23’ και παρόλο που η αντίπαλος της ισοφάρισε με τον Ναντέσαν στο 47’, πήρε τη νίκη με εύστοχο πέναλτι του Νόρις στο 85ο λεπτό.

Η Στίβενεϊτζ επικράτησε με 1-2 εκτός έδρας της Κρόουλι, συνεχίζοντας την εντυπωσιακή της πορεία στη φετινή σεζόν με τον Στιβ Εβανς στον πάγκο, αφού αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη της νίκη. Και στην έδρα της όχι απλά δεν έχει χάσει, έχει 7/7 νίκες, οι πέντε χωρίς να δεχθεί γκολ, τέσσερις σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός.

Είναι ακόμη στην 3η και τελευταία θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά πλέον απέκτησε την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +4, από την ομάδα πίσω της, ενώ είναι στο +5 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και βρίσκεται στο -3 από την κορυφή, αλλά με τέτοια διαφορά τερμάτων που θα πρέπει να κερδίσει απόψε με 9-0 για να ανέβει στην πρώτη θέση!

Ο μέσος Λιστ είναι ακόμη εκτός αγωνιστικής δράσης, αλλά ίσως επιστρέψει κάποιος από τους Αμο (ΜΕ), Μπόστγουικ (ΑΜ) που έχασαν τα τελευταία παιχνίδια λόγω τραυματισμών.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Εχει 4/5 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 10/15 αγώνες με 2-3 γκολ φέτος, 4/7 εντός έδρας

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα N/G εντός έδρας, 5/7 συνολικά

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΑΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Τζίλιγχαμ, με γκολ που δέχθηκε από τον ΜακΝτόναλντ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά γενικώς δεν άξιζε ούτε την ισοπαλία βάσει της εμφάνισης της.

Η Σάτον πραγματοποίησε μία αρκετά κακή εμφάνιση, χάνοντας με 1-0 εκτός έδρας από την Τζίλιγχαμ και δεν δείχνει σε καλή αγωνιστική κατάσταση αυτή την περίοδο, έχοντας τρεις σερί ήττες. Ειδικά όταν αγωνίζεται μακριά από το γήπεδο της, όπου έχει έξι ήττες σε εφτά αναμετρήσεις φέτος!

Βρίσκεται στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση του και πλέον για λίγο είναι πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, αφού από την πρώτη απέχει έξι βαθμούς και από την δεύτερη οκτώ!

O αμυντικός Γκούντλαϊφ που χτύπησε στην πρεμιέρα θα μείνει καιρό εκτός, πιο πρόσφατα χτύπησαν ο αμυντικός Χαρτ, ο επιθετικός Φανταχούνσι και ο μέσος Σμιθ που λείπουν επίσης, ενώ τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Γουίλσον που εκτίει την δεύτερη από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής του.