*38η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ολνταμ – Στίβενεϊτζ 3-0

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Εξετερ, δεχόμενη το πρώτο γκολ από τον Σταμπς στο 28’ και παρόλο που ισοφάρισε με τον Νόρις στο 38’, ο Σταμπς και πάλι, στο 44ο λεπτό την έβαλε πίσω στο σκορ. Πάντως προς το τέλος έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, σε τετ α τετ παίκτη της με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ούτε το ντεμπούτο του Εβανς στον πάγκο της δεν βοήθησε την Στίβενεϊτζ να κερδίσει, χάνοντας τελικά με 2-1 εκτός έδρας από την Εξετερ. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ήττα, έβδομη στους 10 τελευταίους αγώνες που δεν έχει κερδίσει! Και ειδικά στο γήπεδό της έχει γνωρίσει τέσσερις σερί ήττες, έπειτα από την τελευταία νίκη της εκεί.

Μετά από πάρα πολύ καιρό μπήκε εντός ζώνης υποβιβασμού, έστω και ισόβαθμη με την σημερινή της αντίπαλο που είναι στην τελευταία θέση παραμονής, έχοντας χειρότερη διαφορά τερμάτων, όμως και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ.

*Εχει 10/19 εντός έδρας αγώνες με 2-3 γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΛΝΤΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ολνταμ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Λέιτον Οριεντ, χάρη σε αυτογκόλ του Ρέι στο 23’, ενώ ο Γουίλαν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ολνταμ κέρδισε μετά από πάρα πολύ καιρό, συγκεκριμένα έπειτα από έξι σερί νίκες και οκτώ συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη, με 2-0 εντός έδρας την Λέιτον Οριεντ. Αλλά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και πέντε αγώνες, έχοντας δύο συνεχόμενες ήττες μετά από τρεις σερί ισοπαλίες.

Και αυτό το «τρίποντο» την έβγαλε ξανά εκτός ζώνης υποβιβασμού, ούσα πλέον 22η  στο βαθμολογικό πίνακα, στην τελευταία θέση παραμονής, ισόβαθμη με την σημερινή της αντίπαλο που είναι εντός αυτής, έχοντας όμως και αγώνα περισσότερο.

Λείπει εδώ και καιρό ο μέσος Σίχαν που θα απουσιάσει και απόψε, χτύπησε και ο επιθετικός Λουάμπα που θα λείψει επίσης.