*21η αγωνιστική

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ κέρδισε 5-0 εντός έδρας την Μπάροου, με το σκορ να τα «λέει» όλα. Προηγήθηκε με τον Ριβς στο 18ο λεπτό, με τα άλλα τέσσερα γκολ να τα πετυχαίνει στο δεύτερο ημίχρονο με τους Ριντ (50’), Σουίνι (75’), Νόρις (78’ πεν.), Γουάρεν (86’ αυτ.).

Η Στίβενεϊτζ επιβεβαίωσε την εξαιρετική φετινή της πορεία, κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 5-0 εντός έδρας την Μπάροου, με αυτή να είναι η τρίτη συνεχόμενη νίκη της, έκτη στους εννιά τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη. Και στο γήπεδό της έχει τρεις σερί νίκες, έπειτα από δύο παιχνίδια στα οποία δεν είχε κερδίσει, ενώ γενικώς σε 15 αγώνες έχει 13 νίκες και μόλις μία ήττα.

Διατηρείται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον είναι στο -5 από την κορυφή και την Λέιτον Οριεντ, ενώ είναι στο +9 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο και στο +12 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Ο μέσος Λιστ είναι ακόμη εκτός αγωνιστικής δράσης.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί over 2,5

*Εχει 10/15 N/G εντός έδρας

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κόλτσεστερ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Νιούμπι στο δέκατο λεπτό, ισοφαρίζοντας με τον Σουάν στο 34ο λεπτό, παίρνοντας τη νίκη με τέρμα του Ακινς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Μάνσφιλντ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Κόλτσεστερ, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες, ενώ μακριά από το γήπεδό της έχει τρεις σερί ήττες, οκτώ συνολικά σε 14 αγώνες! Βέβαια η εμφάνιση της δεν ήταν τόσο καλή, αφού ακόμη και οι οπαδοί της προέβησαν σε γιουχαϊσματα, με τον τεχνικό της, Νάιτζελ Κλαφ, να δηλώνει πώς αν θέλουν να «κράξουν» κάποιον, να το κάνουν γι’ αυτόν και όχι για τους παίκτες του.

Μπήκε πάλι εντός πρώτης επτάδας, ούσα στην 7η και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο , σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ομάδα πίσω της. Και πλησίασε στο -6 από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή των ΜακΛάφλιν (ΜΕ), Χαρμπότλ (ΑΜ) που έχουν κάποιες ενοχλήσεις.