*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Κρου – Στίβενεϊτζ 1-2

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Γουόλσολ, μπαίνοντας πολύ δυνατά στο παιχνίδι και «καθαρίζοντας» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο! Ανοιξε το σκορ με τον Μαρς στο έβδομο λεπτό, σκόραρε δεύτερο γκολ με τον Νόρις στο 14’ και παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε με τον Μόντε στο 29’, κατάφερε να πετύχει και τρίτο τέρμα με τον Μαρς στο 36ο λεπτό.

H Στίβενεϊτζ επικράτησε 3-1 εντός έδρας της Γουόλσολ, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, με αυτή να είναι η δεύτερη νίκη της στους τρεις τελευταίους αγώνες, πρώτη στο γήπεδό της, έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες που είχε γνωρίσει εκεί.

Διατηρείται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, ξεφεύγοντας στο +3 από την τέταρτη Νορθάμπτον, που βρίσκεται σε θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για άνοδο, έχοντας και αγώνα λιγότερο από αυτήν! Και εξακολουθεί να είναι λίγο μακριά, στο +8 συγκεκριμένα, από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς.

Ο μέσος Λιστ είναι ακόμη εκτός αγωνιστικής δράσης, ενώ τραυματίστηκε και ο γκολκίπερ Ασμπι – Χάμοντ που θα απουσιάσει και πιο πρόσφατα χτύπησε και ο τερματοφύλακας Αντερσον.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Εχει 14/22 N/G εντός έδρας, 11/17 στο πρωτάθλημα

*Εχει 9/17 over 2,5 εντός έδρας στο πρωτάθλημα

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου επικράτησε 4-3 εντός έδρας τη Σάλφορντ σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ, το οποίο φάνηκε πώς θα χάσει και τελικά το κέρδισε κιόλας! Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Μπάρι στο 19’, πριν ισοφαρίσει με πέναλτι του Αγκιέι στο 31’, ενώ προηγήθηκε με τον Τάμπινερ στο 40’. Αλλά όχι μόνο ισοφαρίστηκε από τον Χέντρι στο 45’, δέχθηκε τρίτο τέρμα από τον Μάλαν στο 85ο λεπτό. Όμως δεν τα παράτησε, ισοφάρισε με τον Ο’ Ριόρνταν στο 87’ και πήρε τη νίκη με γκολ του Αγκιέι στο 90’.

Η Κρου κέρδισε 4-3 εντός έδρας την Σάλφορντ, κερδίζοντας ξανά έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες, φτάνοντας τις δύο νίκες στους εφτά τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη. Και μακριά από την έδρα της έχει πέντε συνεχόμενες ισοπαλίες, με εφτά σερί παιχνίδια χωρίς νίκη.

Είναι σταθερά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 17η θέση του, αλλά εξακολουθεί να διατηρεί μία σημαντική απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +13 από αυτήν. Μάλιστα είναι οριακά πιο κοντά σε αυτήν απ’ ότι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, από την οποία είναι στο -14!

Συνεχίζουν να απουσιάζουν έχοντας κάποιες ενοχλήσεις, οι επιθετικοί Λονγκ, Αμο, αλλά και οι αμυντικοί Γουίλιαμς, Μέλορ και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός ΜακΝτόναλντ.