*21η αγωνιστική

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στίβενεϊτζ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Σκάνθορπ, τρίτη ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις νίκες στους οκτώ τελευταίους αγώνες όπου έχει μόνο μία ήττα σε αυτό το διάστημα. Ακόμη πάντως ψάχνει την πρώτη της νίκη από τότε που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της ο Πολ Τισντέιλ.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 21η θέση για την ακρίβεια, στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +4 συγκεκριμένα, από την προτελευταία θέση και τη ζώνη του υποβιβασμού.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι Κάρτερ (ΜΕ), Μπέιλι (ΕΠ), χτύπησε πιο πρόσφατα και ο αμυντικός Κόκερ που δύσκολα θα αγωνιστεί απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στίβενεϊτζ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Σκάνθορπ, σε έναν ισορροπημένο αγώνα, με τα γκολ να επιτυγχάνονται νωρίς, αφού προηγήθηκε με τον Νόρις στο έκτο λεπτό, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Χίπολαϊτ στο 16’, χωρίς να αλλάξει κάτι άλλο ως το τέλος της αναμέτρησης.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει 9/15 under 2,5 εντός έδρας, 7/10 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΑΡΛΑΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Καρλάιλ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, ενώ ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τρεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα, εφτά σε εννιά παιχνίδια που δεν έχει πετύχει νίκη, μετά το παιχνίδι με την Σουίντον, στο πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι της σεζόν, το οποίο το κέρδισε.

Είναι στην τελευταία θέση παραμονής, στην 22η του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, σε απόσταση βολής – «αναπνοής» από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +1 για την ακρίβεια.

Και σαν να μην έφταναν όλα τα προβλήματα εντός αγωνιστικού χώρου, ήρθε να προστεθεί χθες η είδηση πως η ενδεχόμενη αλλαγή ιδιοκτησίας ακυρώθηκε!

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Ντίκενσον που έχει κάποιες ενοχλήσεις και παραμένει εκτός ο τραυματίας μέσος Ράιλι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Καρλάιλ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, με το γκολ να το δέχεται πολύ νωρίς, μόλις στο έκτο λεπτό από τον ΜακΛάφλιν. Και αφού δεν «έφαγε» κάποιο δεύτερο, πλησίασε στην ισοφάριση σε μία – δύο περιπτώσεις, με κορυφαία ένα δοκάρι που είχε στις καθυστερήσεις του αγώνα.