*10η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα, Τρίτη 18/06!

ΣΤΙΑΡΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Θορ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τόρκελσον.

Χρειάστηκε ένα γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης για να κάμψει την αντίσταση της Θορ (σ.σ. ομάδα δεύτερης κατηγορίας) και να προκριθεί στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισλανδίας. Η Στιαρνάν θα δοκιμαστεί στην έδρα της Βίκινγκουρ στις 3 Ιουλίου με φόντο μία θέση στον τελικό της διοργάνωσης.

Προέρχεται από δύο σερί ήττες στο πρωτάθλημα, πανηγύρισε μία νίκη σε πέντε αγωνιστικές επί της Ακουρέιρι (5-0 εντός) στις 26 Μαΐου (μία ισοπαλία, τρεις ήττες). Η Στιαρνάν έχει απολογισμό 3-1-1 στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις με τη Χαφνάρφιορντουρ, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΤΙΑΡΝΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΧΑΦΝΑΡΦΙΟΡΝΤΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με τη Φραμ. Σκόραραν για τους γηπεδούχους οι Μπίορνσον (23′ πεν.), Ντιμιτρίγεβιτς (43′) και Χάλσον (59′). Απάντησαν ισάριθμες φορές οι Ελίσον (63′), Άσγκριμσον (80′) και ΜακΛάγκαν (86′). Με δέκα έμεινε η Χαφνάρφιορντουρ στο 79′ λόγω αποβολής του Μπόντβαρσον.

Χωρίς νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές (0-2-2) παραμένει η Χαφνάρφιορντουρ, απολογισμός που την ανάγκασε να υποχωρήσει στην 4η θέση και στο -11 από την πρωτοπόρο Βίκινγκουρ. Εκμεταλλεύτηκε το εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση με τη Φραμ, παράλληλα δέχτηκε τρία γκολ σε ισάριθμες εντός εστίας ευκαιρίες των φιλοξενούμενων.

Στις πέντε τελευταίες εξόδους της στο πρωτάθλημα ηττήθηκε μόνο από την πρωτοπόρο Βίκινγκουρ (2-0) στις 12 Μαΐου (τρεις νίκες, μία ισοπαλία). Άλωσε για τελευταία φορά την έδρα της Στιαρνάν στις 19 Μαρτίου 2022 (3-1). Κάρτες συμπλήρωσε ο Τόρνταρσον, νοκ άουτ για τον ίδιο λόγο τέθηκε ο Μπόντβαρσον.