*10η αγωνιστική

*Στο Κύπελλο Ισλανδίας: Στιάρναν – Ρέικιαβικ 0-3

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΤΙΑΡΝΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Κέφλαβικ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Γκούναρσον (27′) και Σιγκουργκέισον (40′), απάντησαν ισάριθμες οι Πάλσον (35′) και Χάτακα (68′). Με τη συμπλήρωση των 90′ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα (Καλιούζνι).

Ταξίδεψε στην έδρα της Κέφλαβικ έχοντας τον τίτλο του (οριακού) φαβορί για νίκη. Ο λόγος για την Στιάρναν που ευτύχησε να προηγηθεί δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, προτού δεχτεί την ισοφάριση στο 68′. Είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης στο δεύτερο ημίχρονο, αν παρουσιαζόταν λίγο πιο ψύχραιμη στο τελευταίο μισό του αγωνιστικού χώρου θα μπορούσαμε να μιλάμε για διαφορετικό αποτέλεσμα.

Παραμένει αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές (3-1-0), διατήρησε το μηδέν στα μετόπισθεν στις τρεις. Θα πρέπει να γυρίσουμε πέντε χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας νίκη επί της Ρέικιαβικ (2-0), έκτοτε σημείωσε μία ισοπαλία και τρεις ήττες.

ΣΤΙΑΡΝΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*Κράτησε το μηδέν στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΡΕΪΚΙΑΒΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με την Ακρανές. Ο Βόλερ άνοιξε το σκορ στο 17′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Γιόνασον (27′) και Σιγκούργιονσον (47′). Η Ακρανές πήρε εκ νέου προβάδισμα με Τορστέινσον (67′) και Βόλερ (74′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με αυτογκόλ ο Ντέιβι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τρεις βαθμούς πίσω από την αποψινή αντίπαλό της βρίσκεται η Ρέικιαβικ, διατηρείται αήττητη σε έξι αγωνιστικές με απολογισμό τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Πριν από πέντε μέρες μοιράστηκε βαθμούς κι εντυπώσεις με την Ακρανές (3-3 εντός) σε μία αναμέτρηση που γλίτωσε την ήττα με αυτογκόλ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Σε γενικές γραμμές ήταν αρκετά ισορροπημένη από πλευράς κατοχής κι ευκαιριών, το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Η Ρέικιαβικ πανηγύρισε επτά νίκες σε οχτώ εκτός έδρας αγωνιστικές (μία ήττα), στις τέσσερις κράτησε το μηδέν και στις έξι σημείωσε τουλάχιστον από δύο γκολ.