*35η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Φόρφαρ-Στέρλινγκ Αλμπιον 1-4, Στέρλινγκ Άλμπιον-Φόρφαρ 2-0, Φόρφαρ-Στέρλινγκ Αλμπιον 0-0

ΣΤΕΡΛΙΝΓΚ ΑΛΜΠΙΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Στέρλιμγκ Αλμπιον κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Αννάν, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Τζόνστον στο 27’. Κατάφερε να απαντήσει άμεσα, ισοφαρίζοντας  με αυτογκόλ του Κίλσμπι στο 28’, ενώ ο Λέιτς στο 56’ την έβαλε μπροστά στο σκορ, πριν πετύχει και τρίτο τέρμα με τον Ντάφι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, αφού είχε αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα στο 85’.

Η Στέρλινγκ Άλμπιον επικράτησε 3-1 εντός έδρας της Αννάν, πετυχαίνοντας την 11η νίκη της στους 18 τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη, ενώ ειδικά στην έδρα της δεν χάνει εδώ και δέκα αγώνες, με οκτώ νίκες σε αυτό το διάστημα.

Εχει εξασφαλίσει την κατάκτηση του τίτλου και την απευθείας άνοδο, έχοντας την καλύτερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας.

Πρόσφατα χτύπησε ο αμυντικός Κάμινς και η συμμετοχή του απόψε είναι αμφίβολη.

Στέρλινγκ Αλμπιον Στατιστικά

*Εχει 14/19 over 2,5 εντός έδρας, 12/17 στο πρωτάθλημα

*Εχει 10/19 G/G εντός έδρας, 11/17 στο πρωτάθλημα

ΦΟΡΦΑΡ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρφαρ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Μπόνιρινγκ Ρόουζ, δεχόμενη το γκολ από εύστοχο πέναλτι του Μάρτινιουκ στο 27ο λεπτό, αν και πίεσε αρκετά για να ισοφαρίσει, χωρίς να τα καταφέρει τελικά.

Η Φόρφαρ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Μπόνιρινγκ Ρόουζ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν σκοράρει, δείχνοντας να «κλατάρει» στο πιο κρίσιμο χρονικό σημείο της σεζόν. Μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει μόνο την Νταμπάρτον, έχοντας και τρεις ήττες, στα εφτά τελευταία παιχνίδια της.

Βρέθηκε πάλι εκτός πρώτης τετράδας που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, πέφτοντας στην 5η θέση, αλλά σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την ομάδα που είναι ακριβώς από πάνω της, στην τέταρτη.

Τραυματίας και απών είναι ο αμυντικός Γουάιτ που λείπει εδώ και καιρό, χτύπησε και θα απουσιάσει και ο μέσος Σλέιτερ.