*17η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο:Αννάν-Στέρλινγκ Άλμπιον 3-0

*28/40 over 2,5 τα μεταξύ τους παιχνίδια στο παρελθόν.

ΣΤΕΡΛΙΝΓΚ ΑΛΜΠΙΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Στέρλινγκ Άλμπιον κέρδισε 1-3 εκτός έδρας το Εδιμβούργο, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μαχόν στο 26ο λεπτό. Ισοφάρισε με τον Τόμπσον στο 33’, βρέθηκε να προηγείται με γκολ του Λέιτς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, πριν σφραγίσει τη νίκη με τέρμα του Κούπερ στο 65ο λεπτό.

Έπειτα από έξι σερί ήττες, η Στέρλινγκ Άλμπιον κέρδισε με 1-3 εκτός έδρας το Εδιμβούργο, ίσως τη μοναδική αντίπαλο σε χειρότερη κατάσταση από την ίδια, μπορεί και μαζί με τη σημερινή!

Και οι δύο πιο πρόσφατες νίκες της έχουν επιτευχθεί μακριά από την έδρα της, αφού σε αυτήν έχει τρεις σερί ήττες, πέντε συνεχόμενους αγώνες χωρίς νίκη.

Διατηρείται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλησίασε στο -4 την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, ενώ έχει ξεφύγει στο +7 από την ένατη θέση που οδηγεί στα play off για την παραμονή. Και έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Στέρλινγκ Άλμπιον Στατιστικά

*7/11 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας.

*6/11 G/G εντός έδρας

ΑΝΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Η Αννάν έχασε 1-3 εντός έδρας από την Κόουβ Ρέιντζερς, αν και το σκορ την αδικεί. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μπάρελ στο 3’, και παρόλο που ισοφάρισε γρήγορα με τον Γκάριτι στο 5’, όχι μόνο δεν κατάφερε κάτι περισσότερο, δέχθηκε άλλα δύο τέρματα από τον Μπάρελ (34’, 77’), χωρίς να εκμεταλλευτεί το γεγονός πώς μετά το 55ο λεπτό έπαιζε και με παίκτη περισσότερο.

Η Αννάν ηττήθηκε και από την Κόουβ Ρέιντζερς με 1-3 εντός έδρας, γνωρίζοντας την έκτη της ήττα στους 10 τελευταίους αγώνες που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη.

Ακόμη ψάχνει την πρώτη της εκτός έδρας νίκη, με εφτά ήττες στα εννιά παιχνίδια που έχει παίξει ως τώρα μακριά από την έδρα της.

Εξακολουθεί να βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα play off παραμονής, στο +1 από την ουραγό, που υποβιβάζεται απευθείας, αλλά πλέον στο -6 από την όγδοη που εξασφαλίζει παραμονή.