*Αγώνας εξ αναβολής

*Σε προηγούμενους γύρους: Στενχάουσμιρ – Στρανράερ 5-0, Στρανράερ – Στενχάουσμιρ 0-3

*2/2 N/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΤΕΝΧΑΟΥΣΜΙΡ

Προηγούμενο ματς: Η Στενχάουσμιρ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Σπάρτανς, ανοίγοντας το σκορ με τον Γέιτς στο 27’, ενώ “καθάρισε” το παιχνίδι με τον Άιτκεν στο 81ο λεπτό, με τον τερματοφύλακα της απλό θεατή, χωρίς να κάνει ούτε μία απόκρουση!

Η Στενχάουσμιρ επικράτησε 0-2 εκτός έδρας της Σπάρτανς, συνεχίζοντας την εντυπωσιακή της πορεία, με αυτή να είναι η 11η συνεχόμενη της νίκη, 13η στα 16 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος που δεν έχει καμία ήττα.

Πάντως την τελευταία της ήττα την γνώρισε στο γήπεδό της, πριν από έξι σερί νίκες που έχει εκεί, αλλά ήταν για το κύπελλο Σκοτίας.

Με τέτοια φόρμα είναι λογικό να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με την καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας, ξεφεύγοντας στο +14 από την δεύτερη θέση, αν και έχει παιχνίδι περισσότερο.

Στενχάουσμιρ Στατιστικά

*8/14 N/G εντός έδρας

*Πέντε σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΣΤΡΑΝΡΑΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Στρανράερ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Πίτερχεντ πετυχαίνοντας από ένα γκολ στις αρχές κάθε ημιχρόνου, με τον Τζόνστον στο 7’ και τον Ορ στο 47ο λεπτό.

Η Στρανράερ επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο σερί ήττες, κερδίζοντας μάλιστα την δεύτερη Πίτερχεντ με 2-0 εντός έδρας.

Βέβαια αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της στους 14 τελευταίους αγώνες της, διάστημα στο οποίο έχει και εννιά ήττες!

Βρίσκεται πάντα στην έκτη θέση, απέχοντας τους ίδιους βαθμούς, εννιά συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τα play off ανόδου και από την τελευταία που οδηγεί στα play off παραμονής. Αλλά πολύ μακριά και από τις δύο!