ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ - ΦΑΡΟΥΛ Προγνωστικά

23η αγωνιστική

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 απέναντι στη Χερμανστάντ, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, η Στεάουα πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο β’ μέρος. Ήταν ανώτερη των φιλοξενούμενων, δημιούργησε καλές ευκαιρίες και δίκαια έφτασε στη νίκη, με το τελικό 0-1 να διαμορφώνεται στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Στεάουα στο πρωτάθλημα και μάλιστα με το ίδιο σκορ (1-0). Έχει ανέβει στην 4η θέση της βαθμολογίας, στο -4 από τη σημερινή της αντίπαλο και στο -6 από την πρωτοπόρο Κλουζ. Με νίκη σήμερα μπαίνει δυνατά στο κυνήγι του τίτλου. Μετράει 4 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, με τις τρεις από αυτές να συνοδεύονται από over2.5 γκολ.

Σταθερά εκτός ο βασικός Παντίρου. Τιμωρημένος ο Ραντούνοβιτς.

ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5+n/g στα τελευταία 5 επίσημα παιχνίδια της.

*Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΦΑΡΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Βαριά εντός έδρας ήττα με 0-3 από την Κλουζ, στο ντέρμπι κορυφής της περασμένης αγωνιστικής. Πολύ κακή στο 1ο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν εύκολα στην περιοχή της, χωρίς όμως να βρίσκουν καλές τελικές προσπάθειες. Στο β’ μέρος η Φαρούλ ανέβασε στροφές, κυριάρχησε στα ποσοστά κατοχής, αλλά πλήρωσε την αμυντική της αφέλεια, με την Κλουζ να σκοράρει τρεις φορές (49′, 59′, 77′), έχοντας μόνο τρεις τελικές στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο!

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για την ομάδα του Γκιόργκε Χάτζι στο πρωτάθλημα (0-1-2), σερί που την έριξε από την κορυφή της Liga I. Βρίσκεται πλέον στη 2η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την πρωτοπόρο Κλουζ. Αγνοεί τη νίκη στα τελευταία τρία εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (0-2-1), με τα δύο από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g.

Τιμωρημένος ο πολύτιμος Ποπέσκου. Πωλήθηκε στην Μπορντό ο Αλέξι Πίτου, που μέτρησε 5 γκολ και 5 ασίστ σε 20 εμφανίσεις για τη Φαρούλ φέτος.