19η αγωνιστική

*Μετρούν 9/10 παιχνίδια με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Α’ Γύρος: Μπρίνε – Σταρτ 2-0

ΣΤΑΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας από τη Μπραν, με σκορ 1-0, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Τη διαφορά στο δεύτερο μέρος, έκανε το τέρμα του Μίρε στο 57’.

Η Σταρτ είχε ούτως ή άλλως πολύ δύσκολο έργο να πάρει αποτέλεσμα στο Μπέργκεν από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας και αήττητη Μπραν (1-0), όμως τη δυσκόλεψε αρκετά και έχασε αξιοπρεπώς. Δεύτερη ήττα στα τελευταία πέντε ματς για, έχει ισάριθμες νίκες και μία ισοπαλία ως θετικά αποτελέσματα. Η εικόνα της δεν έχει αλλάξει από την αρχή της σεζόν, είναι ασταθείς και δεν εμπνέει εμπιστοσύνη. Οι διαφορές για την εξάδα είναι μικρές, αλλά πρέπει να βελτιωθεί για να διεκδικήσει με αξιώσεις τα πλέι οφ ανόδου. Παρελθόν ο Μπέργκαν. Συμπλήρωσε κάρτες ο στόπερ Βόρμχοορ, σταθερά εκτός ο φορ Φαλένιους με σοβαρό τραυματισμό.

Σταρτ Στατιστικά

*8/10 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ

*9/10 παιχνίδια τελευταία είχαν No Goal

*Δέχεται γκολ σε 7/9 ματς εντός έδρας

ΜΠΡΙΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 2-1 εκτός έδρας, από την Κονγκσβίνγκερ, για το πρωτάθλημα. Στο 15’ ο Βίνιορ σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 80’ ο Γκρένλι ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι, όμως στο 88’ ο Μπάλβιντσον χρεώθηκε αυτογκόλ και διαμόρφωσε το τελικο σκορ.

Η Μπρίνε εξακολουθεί να είναι χαμηλά στην κατάταξη και παλεύει για κάθε βαθμό ώστε να απομακρυνθεί για τα καλά από τη ζώνη του υποβιβασμού. Δεν τα κατάφερε στα τελευταία δύο ματς, το πρόσφατο το έχασε στις λεπτομέρειες από την Κονγκσβίνγκερ (2-1), το αμέσως προηγούμενο εύκολα από τη Μπραν με 1-5. Δύο νίκες, τρεις ήττες για την ομάδα του Κνάπεν, η οποία έχει καλή παράδοση απέναντι στη Σταρτ και την έχει ήδη νικήσει στο ματς του πρώτου γύρου. Δύσκολα οι Όμοντ, Ούλενες, Γκούνταλ.