13η αγωνιστική

*Μετρούν 7/10 παιχνίδια με goal/goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Μπραν δεν έχει υποστεί ήττα από τη Σταρτ στα 6 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΣΤΑΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-3 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Στιέρνταλς-Μπλινκ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 14’ ο Φαλένιους σκόραρε για το 0-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 48’ αποβλήθηκε ο Πόλμιν για τους γηπεδούχους και στο 90+1’ ο Σέκβιστ σκόραρε για το 0-2. Στο 90+10’ ο Τένεσεν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σταρτ πέρασε σχετικά εύκολα από την έδρα της Στιέρνταλς-Μπλινκ (0-3) και επέστρεψε στις επιτυχίες και στο πρωτάθλημα, έπειτα από την απρόσμενη εντός έδρας ήττα κόντρα στην Κονγκσβίνγκερ με 0-1. Δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι που νικά χωρίς δεχτεί γκολ, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Τρεις νίκες και μία ισοπαλία ο απολογισμός σε διάστημα πέντε αγώνων τελευταία. Είναι προ των πυλών της εξάδας, ωστόσο πρέπει να βρει σταθερότητα για να διεκδικήσει με αξιώσεις την άνοδο. Σημαντική η επιστροφή του πρώτου σκόρερ της κατηγορίας Μπράουτ Μπρούνες. Χωρίς προβλήματα.

Σταρτ Στατιστικά

*5/6 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*7/10 παιχνίδια τελευταία με over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 5/6 ως γηπεδούχος

ΜΠΡΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας, εναντίον της Μπραν, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 13’ ο Ράσμουσεν σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 78’ ο Σκόνες πέτυχε δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους, ενώ στο 82’ ο Μίρε έβαλε αυτογκόλ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Μπραν κατέβασε ταχύτητα στο ματς πρωταθλήματος με αντίπαλο τη Μπρίνε (2-1) κέρδισε σχεδόν… σβηστά, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Συνεχίζει ως η μοναδική ομάδα της κατηγορίας χωρίς ήττα και φυσικά είναι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με διαφορά ήδη στους 8 από τη δεύτερη θέση. Έντεκα διαδοχικές νίκες μετρά το συγκρότημα του Χόρνελαντ. Σταθερά εκτός δράσης παραμένουν οι Μόμπεργκ και Πέτερσεν.