4η Αγωνιστική – Φάση ομίλων

Δείτε τη Βαθμολογία Γιουρόπα Λιγκ

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Η Σταντάρ Λιέγης παραμένει αήττητη στα 14/15 τελευταία εντός έδρας ματς στο Γιουρόπα Λιγκ.

*Η Λεχ Πόζναν κέρδισε τα 5/7 τελευταία ματς στο Γιουρόπα Λιγκ.

Πρώτος γύρος: Λεχ Πόζναν – Σταντάρ Λιέγης 3-1

Σταντάρ Λιέγης – Λεχ Πόζναν στην Bet365

ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τον τερματοφύλακα Μποντάρ να σκοράρει στις καθυστερήσεις του αγώνα κόντρα στην Έουπεν, η Σταντάρ Λιέγης κατάφερε να γλυτώσει τα χειρότερα στην έδρα της και κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος. Αγωνιζόταν μάλιστα από το 45′ με παίκτη λιγότερο, βρέθηκε στο 57′ πίσω στο σκορ, στις καθυστερήσεις του ματς ωστόσο ο κίπερ Μποντάρ χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του. Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, συνολικά έχει καταφέρει να πανηγυρίσει μια νίκη στα οκτώ τελευταία ματς για όλες τις διοργανώσεις, στο πρωτάθλημα βρίσκεται στην 5η θέση και στο -3 από την κορυφή.

Στρέφεται στο Γιουρόπα Λιγκ, όπου έχει απογοητεύσει με την εικόνα της, καθώς μετράει μόνο ήττες μετά το πέρασμα τριών αγωνιστικών. Στο τελευταίο ματς δεν τα κατάφερε κόντρα στη Λεχ Πόζναν (3-1), είχαν προηγηθεί οι ήττες από Μπενφίκα (3-0) και Ρέιντζερς (0-2). Αναζητά σήμερα τους πρώτους της βαθμούς και το αποτέλεσμα ψυχολογίας, θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την έδρα της, όπου σε επίπεδο Γιουρόπα Λιγκ παραμένει αήττητη στα 14/15 τελευταία ματς. Παραμένουν εκτός δράσης οι βασικοί Αμαλά, Καρσελά, Βανχέουστεν και Μουλέκα.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Σταντάρ Λιέγης και Έουπεν. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35′ με τον Μποκαντι, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν στο επόμενο λεπτό με τον Πρέβλιακ. Η Σταντάρ αγωνιζόταν από το 45′ με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Σαμίρ, με την Έουπεν στο 57′ να παίρνει προβάδισμα με τον Πίτερς. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ωστόσο συνέβη κάτι μοναδικό, με τον τερματοφύλακα Μποντάρ να σκοράρει, χαρίζοντας τον βαθμό στην ομάδα του.

ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ Στατιστικά

*Οver 2.5 τα 3/5 τελευταία ματς (δες το στην Bet365).

*G/G τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το πάλεψε και έφτασε κοντά σε μια μεγάλη ανατροπή κόντρα στη Ρακόβ, η Λεχ Πόζναν ωστόσο με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις περιορίστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας (3-3) στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος. Κοίταξε στα μάτια μια από τις ισχυρότερες ομάδες φέτος στο πρωτάθλημα και θα μπορούσε να ελπίζει σε περισσότερα, αν ήταν πιο προσεχτική. Το αποτέλεσμα της ισοπαλίας δεν ικανοποιεί την ομάδα του Ζουράβ, που συμπλήρωσε τέσσερα ματς χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, όπου μετά το πέρασμα εννέα αγωνιστικών βρίσκεται στη 10η θέση, πραγματοποιώντας κακό ξεκίνημα.

Στρέφει εκ νέου την προσοχή της στο Γιουρόπα Λιγκ, όπου την προηγούμενη αγωνιστική πανηγύρισε σπουδαία νίκη με 3-1 επί της Σταντάρ Λίγης. Αυτή ήταν και η πρώτη της νίκη στον όμιλο, καθώς προηγήθηκαν οι ήττες από Μπενφίκα (2-4) και Ρέιντζερς (1-0), βρίσκεται στην 3η θέση του 4ου γκρουπ και στο -4 από την πρώτη δυάδα, γνωρίζοντας πως η αποστολή της παραμένει εξαιρετικά δύσκολη. Έχει κερδίσει τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της στο Γιουρόπα Λιγκ, θέλει σήμερα να κάνει το 2/2 κόντρα στη Σταντάρ, προκειμένου να διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της για κάτι καλό.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 3-3 αναδείχθηκαν Λεχ Πόζναν και Ρακόβ. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, προηγήθηκαν στο 16′ με τον Λόπεζ, ενώ στο 31′ ο Ζαβάδα έκανε το 2-0. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν σωστά, μείωσαν στο 33′ με τον Ισακ, ενώ στο 48′ ο Μοδέρ με πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2. Ο Ραμίρεζ στο 51′ της έδωσε το προβάδισμα, στις καθυστερήσεις του αγώνα ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2.