*Τρίτος γύρος για το FA Cup Αγγλίας. Όποια ομάδα κερδίσει προκρίνεται στον επόμενο γύρο. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης.

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Φλίτγουντ, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Πένινγκτον στο 22’ και έμειναν πίσω στο σκορ από τον Μουσκέ με πέναλτι στο 25’. Το 0-2 πέτυχε ο Ομοσέρε στο 28’ και το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Ντάνκλεϊ με αυτογκόλ στο 89’.

Κάκιστη εμφάνιση και δίκαιη ήττα για τη Σριούσμπερι. Σαν να μην μπήκε ποτέ στο ματς ήταν η εικόνα της, καθώς το αριθμητικό μειονέκτημα την έβγαλε εκτός πλάνου, δίνοντας παράλληλα την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να πάρουν ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν κυρίως διαδικαστικού χαρακτήρα, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα.

Αντίδραση μετά τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα θέλει να βγάλει, όμως αναμένεται να έχει πολύ δύσκολο έργο στο σημερινό παιχνίδι, καθώς αντιμετωπίζει την αρκετά πιο δυνατή Σάντερλαντ. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και αυτό μπορεί να τη βοηθήσει ώστε να γίνει ακόμα πιο ανταγωνιστική, αλλά σίγουρα δεν της δίνει και πολλές παραπάνω πιθανότητες για πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Μαχητική στα εντός της, το έχει αποδείξει σε αρκετές περιπτώσεις φέτος, όμως η εικόνα της τελευταία δεν είναι καλή, αφού δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ, ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ (ΤΣΑΜΠΙΟΝΣΙΠ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπλάκπουλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Λάβερι στο 21’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Στιούαρτ στο 66’.

Πολύ καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Σάντερλαντ. Παρά το γεγονός ότι ήταν καλύτερη στο ματς, έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα. Στην επανάληψη ήταν αποφασισμένη να βρει το γκολ της ισοφάρισης και το κατάφερε λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί καμία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε ώστε να ολοκληρώσει την ανατροπή στο σκορ.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις θέλει να δώσει, παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Είναι σε πολύ καλό σημείο στο πρωτάθλημα, όντας εντός εξάδας, κάτι το οποίο της δίνει την ευκαιρία να παλέψει και για μια καλή πορεία στο κύπελλο. Είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο και σκοράρει με συνέπεια μέχρι στιγμής, όμως θα πρέπει να δείξει άμεσα βελτίωση στο αμυντικό της κομμάτι, καθώς έχει ήδη χάσει πολύτιμους βαθμούς από την αδράνειά της στον τομέα αυτόν. Εξαιρετική η εικόνα της στις εξόδους της, «τρέχει» αήττητο σερί πέντε αγωνιστικών, έχοντας καταφέρει να βρει δίχτυα σε όλες.